Hokejisté Pardubic otočili zápas v Plzni

Hokejisté Plzně prohráli ve 31. kole extraligy s Moellerem Pardubice 2:5. Zraněními decimovaná Plzeň přitom 2:0 vedla.

Hokejisté Plzně prohráli ve 31. kole extraligy s Moellerem Pardubice 2:5. Zraněními zdecimovaní Západočeši sice ještě v poslední minutě první třetiny vedli 2:0, pak však hosté snížili a ve druhé třetině svou herní převahu vyjádřili čtyřmi brankami, když hattrick během necelých patnácti minut zaznamenal Tomáš Rolinek. Krize plzeňského týmu se tedy nadále prohlubuje, v posledních osmi zápasech si totiž připsali pouhé tři body.
Domácí, kterým dnes chybělo třináct zraněných hráčů, vstoupili do utkání bez respektu a postupně začali hosty přehrávat. První přesilovku Plzně ještě Východočeši přestáli, ve druhé už ale na rychlou kombinaci domácích nestačili. Kracík po objetí branky ideálně přihrál přes brankoviště Fabušovi, který se u pravé tyče nemýlil. Poté domácí svůj nápor ještě vystupňovali a hosty zachraňoval jen gólman Lašák, který vleže zlikvidoval teč Šindela a o chvíli později střelu Vampoly.
V dalším střídání však hosté vyrobili chybu v rozehrávce, čehož využil Fabuš a ideálně přihrál najíždějícímu Zelenkovi, který se trefil přesně nad Lašákovu lapačku. Střelec druhé branky domácích ovšem zbytečně ztratil kotouč v obranném pásmu během poslední minuty druhé třetiny, volného puku se zmocnil Blažek a z pravé strany zakončil přesně pod horní tyč Málkovy branky.
Do druhé třetiny nastoupili hosté mnohem aktivněji a domácí se dostali do velkého útlumu. Navíc se při přesilové hře hostů postaral úspěšnou dorážkou o vyrovnání Kolář. Domácí najednou nevěděli, co hrát a rychleji bruslící hosté otočili skóre díky Rolinkovi, který po Sýkorově příhře od pravého mantinelu tečoval puk mezi Málkovy betony. O necelé tři minuty později se Rolinek postaral také o čtvrtý gól hostů, když se při přesilové hře prosadil nadvakrát z dorážky.
Plzeňské hráče dvoubranková ztráta definitivně položila, což dokumentovala téměř minutu trvající dvojnásobná početní výhoda. Během ní totiž domácí Lašáka vůbec neohrozili a paradoxně po návratu obou pardubických hráčů na led inkasovali popáté: Sýkora vyslal do sóla Rolinka, jenž chladnokrevným zakončením dokončil čistý hattrick.
Závěrečná část se hrál už pouze z povinnosti, do domácí svatyně se postavil namísto s nachlazením bojujícího Málka junior Štelmach. Hosté na mladém brankáři ztroskotali ve třech přesilovkách v rychlém sledu za sebou. Domácí poté nevyužili krátkou přesilovku pět tři a následnou nezáživnou hru ukončila až závěrečná siréna.
František Černý (Plzeň): "Výsledek z dnešního utkání nás mrzí, ti kluci, co dnes byli k dispozici, celé utkání odmakali. Další zranění po utkání ve Znojmě nám znovu snížila kvalitu kádru, přesto jsme především první třetinu odehráli dobře. Ovšem byla škoda, že jsme půl minuty před první přestávkou inkasovali branku na 2:1 a od druhé třetiny jsme už poté na Pardubice nestačili. Jejich mužstvo ukázalo svou kvalitu a už si to pohlídalo. Nevím, proč si Pardubice stěžují, protože z naší strany tam dnes likvidační fauly nebyly. Naopak Davidu Mazancovi tam ve druhé třetině doslova utrhli koleno. To byl faul na pět minut a trest do konce utkání a doporučoval bych ještě disciplinární trest. Přibylo nám několik dalších zraněných, z obrany nám vypadli Derner s Mazancem."