Hokejisté Plzně klesli na dno tabulky extraligy

Ve čtvrtém kole Tipsport extraligy prohrál Lasselsberger v Sazka Aréně s domácí Slavií vysoko 1:6.

Krize plzeňských hokejistů se prohlubuje. V pátek večer prohráli v pražské Sazka Aréně s domácí Slavií vysoko 1:6 a po čtyřech kolech nejvyšší soutěže klesli s jediným bodem na dno tabulky. Stejný zisk na kontě už mají pouze předposlední Karlovy Vary.
V Praze živili naději na bodový zisk plzeňští hokejisté polovinu hrací doby. Ve 34. minutě však zvýšil vedení Slavie na 2:0 Radek Duda a od té doby na ledě kraloval jen domácí celek.
Další dva rychlé góly v síti Málka v úvodu závěrečné třetiny odpor Lasselsbergeru zlomily úplně. Čestný úspěch pro hosty zaznamenal útočník Marek Vorel, když tečoval střelu Jindřicha.
V neděli Plzeň hostí od 17.30 hodin Litvínov.
Tipsport extraliga, 4. kolo: Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 6:1 (1:0, 1:0, 4:1). Branky a nahrávky: 11.Hruška (Divíšek, Kadlec), 34.Duda (Beránek), 44.Vondrka (Havel L.), 44.Beránek (Duda, Tomica), 48.Bednář, 60.Duda - 54.Vorel (Jindřich). Rozhodčí: Andersson - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4844. Slavia: Franěk - Pojkar, Kadlec, Žižka, Novák J., Drtina, Žabka, Kolařík - Tomica, Beránek, Havel - Bednář, Divíšek, Duda - Sup, Vlasák, Hruška - Dlouhý, Sobotka, Vondrka - Červenka.
Plzeň: Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Jindřich, Šrek, Štich - Padělek, Kracík, Andrašovský - Paroulek, J. Straka, Havelka - Adamský, Vorel, Matějovský - Kocák, Polák, Důras.