Hokejisté Plzně porazili Třinec 6:2

Ve 36. kole extraligy porazil Lasselsberger třinecké Oceláře a snížil odstup na play off z devíti na šest bodů. V útočném utkání rozhodla druhá třetina.

Ve 36. kole hokejové extraligy porazil Lasselsberger Plzeň třinecké Oceláře 6:2. V útočném utkání rozhodla druhá třetina. Lasselsberger tak vsítil nejvíce branek v letošní sezoně a po dvou porážkách opět naplno bodoval, zatímco Ocelářům utkání nevyšlo po všech stránkách.
Plzeňský trenér Kučera před utkáním výrazně pozměnil složení útočných formací, což částečně zapříčinilo nachlazení kapitána Matějovského. Oboustranně nervózní úvod ukončila až přesilovková branka domácích. Hosté se nejprve ubránili padesát vteřin ve třech. Poté však Benák vystřelil tvrdě od modré čáry a gólmanem Vojtkem vyražený kotouč pohotově dorazil do sítě Fabuš.
Vstřelená branka domácí nabudila a hosté měli štěstí, že Divíšek nedotáhl svůj blafák do úspěšného konce. Špatně bruslící Třinec o chvíli později přežil i přečíslení dvou na jednoho, když Benákovu střelu zastavil Vojtek. Hosté hrozili pouze z protiútoků. Těsně před koncem úvodní části mohl srovnat po vybídnutí od Vůjtka Martynek, jeho teč ovšem dokázal vyrazit plzeňský gólman Málek.
Vstup do druhé třetiny vyšel domácím dokonale. Důras totiž projel středním pásmem, těsně za modrou čárou vypálil švihem a kotouč skončil za zády překvapeného Vojtka. Hosté poté dvakrát ohrozili Málka po chybách v domácí rozehrávce, ale strážce domácí svatyně zastavil Štefankovu střelu a za chvíli na něj ani nadvakrát nevyzrál z bezprostřední blízkosti Steber.
V dalším střídání si ve středním pásmu elegantně do jízdy zpracoval domácí Divíšek Čakajíkovu dlouhou přihrávku a následně se po projetí mezi dvěma beky trefil přesně mezi Vojtkovy betony. Dvoubrankové manko mohli hosté snížit během přesilovky, paradoxně ale inkasovali počtvrté. Frolo totiž příliš váhal s rozehrávkou v prostoru před Vojtkem, Ludvík mu vypíchl kotouč, a ten doplachtil až do sítě.
To už třinecký gólman nevydržel a přepustil své místo náhradníkovi Lukáši Danečkovi. Hosté ještě zkorigovali stav zásluhou Skořepy, který dorazil kotouč do sítě po nedůslednostech plzeňské obrany, ale jejich další příležitosti před druhou přestávkou zneškodnil pozorný Málek.
V závěrečné třetině již hosté rezignovali a na jejím začátku navíc obdrželi po tvrdé střele Čecha od modré čáry pátou branku. Poté přidal Kracík po vyjetí od mantinelu šestý gól. Další přečíslení domácí překombinovali, a tak na konečných 6:2 upravil při přesilovce ranou švihem z levého kruhu hostující Štefanka.

Jiří Kučera (Plzeň): "Jsme samozřejmě rádi, že jsme po dvou prohrách konečně naplno bodově zabrali. Myslím, že rozhodlo, že jsme dokázali ubránit pětiminutové oslabení v první třetině. V minulých zápasech jsme také měli šance, ale spadlo nám to tam až dnes. Třeba na Spartě v minulém kole jsme byli až do poloviny utkání aktivnější než soupeř. Samozřejmě pokud nedáváte branky, nemůžete vyhrát."
Jan Daneček (Třinec): "Bylo to nejhorší utkání, jaké jsme letos odehráli. Stává se nám pravidelně, že před nějakou pauzou přijde herní výpadek. I když jsme na Slavii prohráli 1:8, tak dnes jsme hráli ještě hůř. Ani jeden útok se nedostal do herní koncepce, nedařilo se vůbec nikomu. Od třetí obdržené branky jsme úplně odešli. Nemyslím si, že by to bylo příliš tvrdé utkání, ty zákroky vyplynuly ze hry."