Hokejisté Plzně porazili v Tipsport cupu Znojmo

Také svůj třetí zápas ve čtvrtfinálové skupině Tipsport Cupu dokázal v úterý plzeňský Lasselsberger vyhrát, když porazil na domácím ledě znojemské Orly 5:2. Jihomoravané obhajují vítězství z posledního ročníku poháru 2003.

Trenér Plzně Kučera nechal odpočívat útočné trio Dvořák, Kracík, Matějovský a obránce Benáka. Orli zase postrádali dlouhodobě zraněného Troligu, zkušeného Dopitu a gólmanskou jedničku Trvaje.
Domácímu mužstvu vyšla dokonale úvodní dvacetiminutovka, v níž třikrát skórovalo. Nejprve v přesilové hře trefil Dobrovolný přesně pravý horní roh Kamešovy branky a poté v závěru třetiny přidal druhou branku pohotovou dorážkou během výhody Divíšek. Téměř půldruhé minuty před sirénou navíc vyjádřil převahu Lasselsbergeru třetím gólem Fabuš, který opakovanou střelou potrestal čtvrtý menší trest Znojma.
Do prostřední části vstoupili lépe hosté a díky zlepšenému pohybu dostali domácí hráče pod tlak. Vyústěním byla branka Meidla, jenž využil zaváhání plzeňské obrany a po samostatném úniku překonal Málka povedeným blafákem. Poté plzeňskému gólmanovi dvakrát pomohla branková konstrukce při teči Padělka a bombě Tesaříka.
Konec třetiny však znovu patřil domácím. Po dlouhém pasu Adamského skóroval bekhendovým blafákem Šindel a za chvíli během přesilovky na brankovišti dorazil puk do sítě Ludvík. Ve třetí třetině ještě snížil tečí v početní výhodě Kucharczyk.

Skupina B - 3. kolo:
Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli 5:2 (3:0 , 2:1, 0:1)
Branky: 5. Dobrovolný, 17. Divíšek, 19. Fabuš, 37. Šindel, 39. Ludvík - 23. Meidl, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Würthrle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:9, navíc Vampola 10 min., Adamský, Dobrovolný - Kotaška, Svoboda všichni do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1650.