Hokejisté Plzně prohráli v Liberci

Tým Lasselsbergeru podlehl v aréně libereckých Bílých Tygrů 3:6, poslední gól inkasoval při hře bez brankáře

Hokejisté Liberce zvítězili i v sedmém domácím
utkání v tomto ročníku a díky výhře na Plzní 6:3 se dostali na druhé místo extraligové tabulky.
Severočeši slavili tříbodový zisk díky úspěšné hře v přesilových hrách, v nichž vstřelili čtyři branky.
Domácí se dočkali vedení už v třetí minutě, když Divíškovo vyloučení potrestal obránce Krstev. Ten projel až před brankáře Málka a střelou zápěstím se přesně trefil. Za čtyři minuty se povedla pěkná akce slovinskému reprezentantu Pajičovi, který se z křídla prosadil až před branku a střelou po ledě překonal plzeňského gólmana. Hosté se dostali k náznaku šancí až v polovině třetiny při vyloučení libereckého Pabišky, Hnilička si však se dvěma tečovanými střelami poradil.
Na druhé straně se v další liberecké přesilovce při Fabušově vyloučení Víšek odhodlal ke střele téměř od modré čáry a puk skončil v síti. Brankář
Málek poté odjel z branky a nahradil ho Jež. Na konci první třetiny ale Plzeň dokázala vývoj utkání zdramatizovat. V 19. minutě v plzeňské
přesilovce Král dopravil puk za Hniličkova záda bruslí a sudí Bolina po konzultaci s videorozhodčím gól uznal, protože ze strany Krále neshledal zřejmý aktivní pohyb nohy. Dvacet vteřin před přestávkou využil nedůsledností liberecké defenzívy Matějovský.
V 27. minutě brankář Jež navzdory zakrytému výhledu zneškodnil Zíbovu dělovku. Za dvě minuty už však plzeňský náhradní gólman poprvé kapituloval. Při vyloučení Adamského Jež ještě vyrazil Vampolovu střelu zblízka, ale na Hruškovu dorážku neměl nárok. V 32. minutě se v libereckém oslabení vyznamenal Hnilička, když zlikvidoval nebezpečné střely Zelenky a Šaffera.
V 49. minutě se podařilo uniknout domácí obraně Heřmanovi, kterého podrazil obránce Kočí a rozhodčí nařídil trestné střílení. Král se při něm pokoušel marně rozhýbat Hniličku a liberecký si s pokusem zkušeného plzeňského centra poradil. Potom Liberec nevyužil půlminutovou přesilovku pět na tři a hosté se dočkali snížení. Plzeň hrála v oslabení, ale domácí Moravec fauloval, rozhodčí ponechal výhodu a plzeňští s pěti hráči v poli akci úspěšně dokončili. Úspěšným střelcem byl Zelenka.
Za minutu však v další přesilovce liberecký Hruška přidal pátý gól. Domácí pojistili výhru 69
sekund před koncem při power play Plzně, když po Víškově přihrávce dopravil kotouč do prázdné branky Klimenta.
Josef Paleček (Liberec): "Měli jsme famózní nástup do zápasu. Potom za stavu 3:0 se naši hráči ale nepochopitelně dali rozhodit verdiktem sudího, který uznal Plzni gól po poradě s videorozhodčím. Vzápětí jsme inkasovali druhý a soupeř se vrátil do zápasu. Chvíli jsme se z toho vzpamatovávali, poté jsme si vytvořili herní převahu, ale za stavu 4:2 jsme zase laxně přistoupili k přesilovce a Plzeň opět snížila na rozdíl jednoho gólu. Naštěstí jsme rychle zareagovali pátým gólem a závěr už jsme zvládli."
Jiří Kučera (Plzeň): "Poté, co Liberec rychle vedl 3:0, se nám podařilo snížit na 2:3, za což musím kluky pochválit. Jen škoda, že pro zranění
musel odstoupit autor druhé branky Matějovský. Liberec potom rozhodl o svém vítězství brankami v přesilových hrách."
O2 extraliga, 13. kolo: Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 6:3 (3:2, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 3. Krstev, 7. Pajič (Dušek), 14. Víšek (Plodek), 29. O. Hruška (Vampola), 57. O. Hruška (Vampola), 59. Klimenta (Víšek) - 19. Král (Benák), 20. Matějovský (Cartelli), 56. Zelenka (Ludvík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 3631.
Liberec: Hnilička - Moravec, Zíb, Čutta, Krstev, Žabka, Holub, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola,
S. Procházka - Dušek, Pabiška, Pajič. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Plzeň: Málek (14. Jež) - Benák, Trnka, Cartelli, Derner, Nedoma, Mazanec, Malinský, Pulpán - Fabuš, Král, Ludvík - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - J. Heřman, Kepl, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.