Hokejisté Plzně prohráli ve Vsetíně

Hokejisté Lasselsbergeru v úterním 25. kole extraligy prohráli ve Vsetíně 0:2. Podruhé za sebou nevstřelili v zápase ani gól.

První vážnější okamžiky zápasu přišly v početních výhodách. Do vyloženější šance v prvních dvaceti minutách hry se dostal pouze plzeňský Matějovský, ovšem Vehviläinen pohotovou lapačkou na poslední chvíli zasáhl.
V prostřední části hry se diváci konečně dočkali zajímavých momentů. Hosté zlepšili pohyb, lépe kombinovali a vytvořili si nebezpečné příležitosti. Nejblíže otevření skóre zápasu byli ve 29. minutě Plzeňští, když v přesilové hře ujel Ludvík, ale v rozhodující fázi byl faulován Bolfem. Sudí bez váhání nařídil trestné střílení, které ovšem hodně nepřesným zakončením zahodil Kracík. V pokračující početní výhodě pro změnu spálil šanci agilní Matějovský.
Vedení se tak dočkali Valaši. Ve 38. minutě vystihl rozehrávku soupeře Sakrajda, našel nikoho nebráněného Sabola, který z mezikruží tvrdou střelou do horní poloviny překonal Málka.
Velmi blízko rozhodnutí zápasu byli domácí ve 49. minutě. V přesilové hře se do bezprostřední blízkosti Málka a zakončení dostali Šmach s Kučným, ovšem gólman Západočechů čaroval. O chvíli později měli největší příležitost vyrovnat hosté - v přečíslení Šindel vyzval ke skórování Adamského, kterému se podařil blafák do bekhendu, ale v rozhodujícím momentu se mu puk nepodařilo dostat do již odkryté brány.
Rozhodnout utkání se Vsetínu podařilo pět minut před koncem. Další chybu v rozehrávce Plzně využili k přečíslení Dubec s Robem, přičemž pro druhého jmenovaného již nebyl problém skórovat. O závěrečnou hru bez brankáře se hosté připravili dvě minuty před závěrečnou sirénou, kdy se nechal zbytečně vyloučit Dobrovolný a tak Valaši již utkání bez nervů dotáhli zápas do vítězného konce.