Hokejisté Plzně slaví první vítězství

Lasselsberger porazil na domácím ledě Třinec 4:2, trestné střílení proměnïl Josef Straka

Po devíti zápasech extraligy se hokejisté Plzně dočkali první výhry v sezoně, když zdolali Třinec
4:2. V sestavě vítězů se poprvé představily nové posily, útočníci Jiří Zelenka a Roman Tvrdoň, a oba se podepsali pod jeden z gólů.
Plzenští ani jednou v zápase neprohrávali, Třinec vždy snižoval pouze na rozdíl jediné branky. Domácí na první trefučekali do 35, minuty. Do té doby měl největší šanci Zelenka, který se uvedl individuální akcí, jeho bekhendovou střelu však
zázračně lapil ležící gólman hostí Biegl.
Hosté se pak vysunuli z obranné ulity, a to se jim vymstilo. Důras nahodil lobem kotouč z poloviny hřiště na Bieglovu branku, ten ho pouze vyrazil před sebe, dojíždějící Michal Straka kotouč uklidil do sítě a svým prvním letošním gólem otevřel skóre.
Za devadesát vteřin se domácí radovali podruhé, poté co Zelenkovu přihrávku nadvakrát zužitkoval na brankovišti nepokrytý Tvrdoň. Hosté se z dvojitého úderu rychle vzpamatovali díky čtyřminutové přesilovce po Moravcově faulu v útočném pásmu. Pletka našlápl ve středním pásmu a prokličkoval až před Málka, kterého dokázal nadvakrát překonat. Hosty snížení povzbudilo a v
závěrečné třetině se více tlačili do útočné třetiny. Vyrovnat mohl Hunkes, jeho střelu ale zastavila pravá tyč Málkovy branky.
Udeřilo tak naopak na druhé straně. Domácí kapitán Trnka zakončil svůj průnik přes celé kluziště přesnou bekhendovou střelou mezi Bieglovy betony a vrátil svému týmu dvoubrankové
vedení. Hosté se ale nevzdali a za třicet vteřin znovu snížili na rozdíl jediné branky. Potrestali Cartelliho vyloučení, když přesilovkovou souhru zakončil střelou nad Málkův beton Polanský.
Poté však sudí Turčan nařídil po faulu na pronikajícího Tvrdoně trestné střílení a Josef Straka ho dokázal po forhendovém blafáku bezpečně proměnit. Čtvrtá trefa domácích hosty definitivně zlomila a poprvé v sezoně mohlo dojít na děkovačku
domácích hráčů divákům.
adek Kampf (Plzeň): "Opět to pro nás bylo těžké utkání. Chtěli jsme konečně vyhrát a díky zlepšené produktivitě se to povedlo. Pomohly nám ale také nové posily Zelenka s Tvrdoněm a po
zranění se vracející Moravec. Musím týmu poděkovat za kolektivní výkon a navíc nás tradičně podržel i gólman Málek."
Jan Neliba (Třinec): "Věděli jsme co nás čeká, nastoupili jsme ale příliš pasivně a domácí tak převzali iniciativu. S výkonem nejsem spokojen, myslím, že jsme hráli příliš zakřiknutě.
Tento zápas nám nesedl."
Tipsporrt extraliga, 9. kolo: Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1). Branky a nahrávky: 35. M. Straka (Důras), 37. Tvrdoň (Zelenka), 53. Trnka, 54. J. Straka - 39. Pletka, 53. Polanský (Frolo, Kroupa). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:3, navíc Kudrna (Třinec) 10. min. Využití: 0:2. Diváci: 4987.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek, Výborný, Cartelli - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - Moravec, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, M. Straka.