Hokejisté Plzně vyhráli v Litvínově

V utkání 32. extraligového kola dokázala hostující Plzeň zcela jednoznačně přehrát domácí Litvínov 5:2. Dva góly dal Radek Matějovský.

V utkání 32. extraligového kola dokázala hostující Plzeň zcela jednoznačně přehrát domácí Litvínov 5:2. Zajímavostí utkání byla skutečnost, že ani jeden ze sedmi vstřelených gólů nepadl při plném počtu hráčů na ledě. Střelcem mužstva Západočechů byl kapitán Matějovský, autor dvou branek.
Domácí tým sice začal mohutným tlakem a celou řadou příležitostí, jenže ty zůstaly nevyužity. Branky se tak diváci dočkali až na začátku 9. minuty. To ovšem udeřila Plzeň a dokonce při vlastní oslabení. Fabuš zavezl kotouč do litvínovské třetiny, obrana chemiků zapomněla na najíždějícího Čakajíka a ten střelou švihem překonal Hübla. Minutu nato už Západočeši vedli o dvě branky, když při přesilovce šikovně tečoval střelu Nedomy od modré Matějovský.
Litvínov se znovu zvedl ze dna a rozjel svou typickou nátlakovou hru, jenže znovu to k ničemu nevedlo. A tak udeřilo potřetí na druhé straně. Domácí tým se sice statečně bránil dvojnásobnému oslabení, jenže když chybělo do návratu vyloučeného Gýny 23 vteřin, a gólman Hübl vyřešil celou řadu povedených střel soupeře na svoji branku, dokázal se trefit obránce Nedoma.
V prostřední dvacetiminutovce se nejdříve trefil podruhé v utkání Matějovský a na druhé straně nedokázal bezchybného Málka překonat ve velké šanci Jenáček. Pak se hra rozkouskovala a další příležitosti na obou stranách zůstaly bez brankového efektu.
Na začátku třetí třetiny vstřelil první litvínovský gól Kubinčák, ovšem rozhodčí Polák jej po poradě s videorozhodčím neuznal, protože byl podle něj dosažen Hranáčovou bruslí. Stejný hráč však po té již s definitivní platností ukončil Málkovu neprůstřelnost při přesilovce chemiků 5 na 3. Vzápětí využil Litvínov ještě výhody přesilovky 5 na 4, jenže to bylo z jeho strany vše. Závěrečné slovo měl totiž plzeňský Zelenka, který znovu při přesilovce a do opuštěné litvínovské klece pečetil nečekaný výsledek.
Petr Fiala (Litvínov): "Dostali jsme zbytečné góly. Po stavu 0:3 jsme se prakticky už jen prali s brankářem Málkem. Naše dva góly přišly příliš pozdě."
Jiří Kučera (Plzeň): "Málek nám vychytal dobrý výsledek. Bohužel to byl klasický obraz našich posledních zápasů. Litvínov sice prohrával, ale stále hrozil. Za tři body jsme rádi."