Hokejisté podlehli i Curychu

Lasselsberger Plzeň ukončil miniturné ve Švýcarsku porážkou s vicemistrem z Curychu 2:3

Ani na třetí pokus extraligoví hokejisté plzeňského Lasselsbergeru ve Švýcarsku neuspěli. Třídenní minuturné ukončili ve středu večer porážkou s úřadujícím vicemistrem, Curych Lions, 2:3. Už předtím podlehli Zugu 0:4 a Klotenu 1:2.
Oba góly Plzně v duelu s Curychem vstřelil útočník Dušan Andrašovský. Za stavu 2:2 vstřelil vítěznou branku domácích v 52. minutě Blindenbacher. "Od půlky zápasu jsme byli lepší, ale nedokázali jsme toho využít. Měli jsme šance, ale neproměnili jsme je a ve třetí třetině jsme po chybě v obranném pásmu inkasovali rozhodující gól," uvedl na internetových stránkách plzeňského klubu asistent trenéra Radek Kampf.
Velou oporou Curychu byl finský gólman Sulander, který především ve druhé části zlikvidoval řadu velkých šancí Plzeňanů.
Hned po utkání se Plzeňané vydali na cestu domů. Dnes mají volno, zítra dopoledne už kouč Marek Sýkora naplánoval trénink. V pondělí 15. srpna čeká Lasselsberger další přípravný duel, na svém stadionu od 17.30 hodin hostí ruský CSKA Moskva.
Výsledek: Lasselsberger Plzeň - Curych Lions 2:3 (1:2, 1:0, 0:1). Branky a asistence: 4. Camenzind (Paterlini, Wichser), 11. Karlberg (Alston), 52. Blindenbacher (Camenzind) - 7. Andrašovský (Nedoma), 38. Andrašovský (Kocák). Rozhodčí: Kurmann. Vyloučení: 8:6.