Hokejisté Škodovky padli v Brně v prodloužení a v play off končí

Hokejisté Brna jsou čtvrtým semifinalistou extraligy. V šestém zápase série Kometa porazila úřadujícího šampiona z Plzně 4:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil v čase 64:19 Hynek Zohorna. Celou sérii Brno vyhrálo 4:2. Kometa sice měla lepší vstup do zápasu, ovšem Plzeň ve druhé třetině v rozmez...

Kometa sice měla lepší vstup do zápasu, ovšem Plzeň ve druhé třetině v rozmezí necelých osmi minut třemi góly otočila stav, k vítězství ji to ale nestačilo. Brno ve třetí části vyrovnalo a poté v prodloužení rozhodlo o postupu do semifinále.
Kometa se dostávala častěji k zakončení. Brankář Machovský byl dlouho nepropustný. Až v 17. minutě při signalizované výhodě udržel puk dravý domácí útočník Raška, přes Žižku se dostal kotouč k nekrytému Zohornovi, který překonal Machovského.
Ve zcela jiné roli se představili Indiáni ve druhé třetině. Do svého herního rejstříku přidali agresivitu v prostoru před brankou, důrazné napadání soupeře hned po ztrátě kotouče. Kometu taktika zaskočila a tlaku protivníka nestačila odolávat. V rozmezí 139 sekund Plzeň góly Indráka a Petrušky otočila výsledek. Kometě se podařilo vyrovnat při přesilovce pět na tři, kdy našel Hruška volného nejproduktivnějšího hráče Brna Němce. Ovšem i Plzeň ukázala, že dokáže využít početní výhodu, když Lev protlačil přes Čiliaka kotouč za brankovou čáru.
Brňané v úvodu třetí třetiny přestáli oslabení a ve 44. minutě Jakub Svoboda tečoval Čermákovu střelu z úhlu a srovnal skóre. Čtyři minuty před koncem při přesilovce uchránila po Němcově střele brankáře Machovského jen tyčka.
V prodloužení se po chybě Plzně v rozehrávce dostal ke kotouči Koreis a po jeho přihrávce si Zohorna položil Machovského a blafákem vstřelil postupový gól.