Hokejisté ve Zlíně nedali gól

Extraligový tým Lasselsbergeru prohrál v utkání 20. kola O2 extraligy ve Zlíně 0:3.

Hokejisté Hamé Zlín porazili ve 20. extraligovém kole Plzeň 3:0. Vítěznou trefu si připsal ve 26. minutě útočník Ivan Rachůnek, gólman Jakub Čech udržel podruhé v sezoně čisté konto.
Zlín začal druhé domácí utkání za sebou aktivně, už ve druhé minutě se objevil v šanci Melenovský, gólman Málek ale zůstal nepřekonán. Domácím se
vůbec nedařily přesilovky, v nichž Západočeši bez velkého úsilí odolávali a pak málem udeřili. Šindelovu dělovku od z úhlu ale brankář Čech ukryl do lapačky. V 15. minutě naskočil z trestné lavice obránce Horáček, který ujížděl sám na Málka, při zakončení ovšem mířil nad. Plzeňského gólmana pak nechal vyniknout Kašpařík, který pálil z mezikruží.
V úvodu druhé třetiny hostující zadáci zapomněli před Málkem na Kováře s Čechem, jehož pokus brankář ztlumil a kotouč se otřel o levou tyčku. Ve 26. minutě si zlínská čtvrtá pětka vytvořila tlak, Západočeši nepokryli Lešku s Rachůnkem, který střelou bez přípravy otevřel skóre. O minutu později vysunul Mazanec z obranného pásma Padělka, jenž ale v rozhodující chvíli zapomněl puk za sebou a nestihl ani zakončit. Po chybě
Horáčka najížděl během přesilovky týmu Hamé na Čecha i Divíšek, jenže ani on nedokázal vyrovnat. Stejný hráč při signalizovaném vyloučení domácího
hráče trestuhodně minul odkrytou klec a Zlín soupeře potrestal. Při hře čtyř proti čtyřem Kristek bekhendem uvolnil Čecha a centr třetí zlínské formace nedal Málkovi šanci.
Ve 47. minutě připravil Melenovský šanci pro Kašpaříka, který opět neuspěl, ale o chvíli později zvýšil vedení po Balánově nahrávce svou první trefou v sezoně Michal Pšurný. Plzeň po obdrženém gólu ještě více otevřela hru a domácí měli hodně prostoru k brejkům, jenže Málek byl výborný a svůj celek uchránil od vyšší porážky.
Jaroslav Stuchlík (asistent Zlína): "Oproti posledním zápasům jsme se zlepšili v defenzivě. Plzeň sice měla šance, dostala se i do přečíslení, ale i přesto jsme směrem dozadu odvedli velmi dobrou práci podpořenou bezchybným
brankářem Čechem. Častěji jsme stříleli, byli jsme aktivnější, takže jsme zaslouženě vyhráli."
Jiří Kučera (trenér Plzně): "Očekávali jsme, že ve Zlíně budeme hrát často v oslabení, což se potvrdilo. Ale musím uznat, že nás domácí předčili, byli lepší. Nemá cenu se na nic vymlouvat. Nedokázali jsme si vytvořit větší
příležitost, takže jsme nemohli pomýšlet na úspěch."
O2 extraliga, 20. kolo: Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Leška), 39. M. Čech (Kristek), 48. M.
Pšurný (Balán). Rozhodčí: Minář - Chytil, Machálek. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 4119.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Marušák, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kovář, M. Čech, Kristek - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Nedoma, Trnka, - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Fabuš, Ludvík - J. Heřman, Kubalík, Šaffer. Trenéři: J. Kučera a F. Černý.