Hokejisté vyhráli svou skupinu

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru ve včerejším večerním zápase hladce porazili celek prvoligového Chomutova 5:2.

Včerejší poslední utkání ve skupině A Tipsport cupu tak katapultovalo plzeňské mezi poslední čtyři týmy poháru.
V semifinále Plzeň čeká vítěz skupiny B, pražská Sparta.
Západočeši měli pomalejší začátek utkání, Chomutov se dostal v 16. minutě do vedení, avšak ještě do konce třetiny vše napravil plzeňský Hurtaj, který srovnal na 1:1. Před komorní návštěvou zhruba 400 diváků se hrál hokej bez většího spádu a šancí i ve druhé třetině. Vedení na stranu plzeňského týmu strhl ve 27. minutě pěknou střelou obránce Vobořil. Chomutov nechtěl prodat svou kůži lacino a byl mnohem nebezpečnějším týmem než v prvním utkání na severu Čech. Utkání hrané netradičně v Mariánských Lázních rozhodl pro Plzeň v poslední části hry skvělý výkon útočníka Michala Dvořáka, který dvěma góly v rozpětí deseti minut zařídil vítězství Lasselsbergeru.