Hokejistky Plzně zdolaly Děčín

A od v letošní sezoně nepříliš úspěšného mužského hokeje pojďme k hokeji ženskému. Prvoligové hokejistky Keramiky Plzeň sehrály další zápas ve skupině o čtvrté až osmé místo v domácí první lize. Na domácím ledě přivítaly celek HC Děčín.

A od v letošní sezoně nepříliš úspěšného mužského hokeje pojďme k hokeji ženskému. Prvoligové hokejistky Keramiky Plzeň sehrály další zápas ve skupině o čtvrté až osmé místo v domácí první lize. Na domácím ledě přivítaly celek HC Děčín.--odstavec. S Děčínem Plzeňačky neztratily ještě historicky ani bod a tento fakt chtěly udržet, přestože nastoupily kvůli nemocem oslabené. Už v první třetině získala Plzeň dvoubrankové vedení díky gólům Zahálkové a Mannové. Ve druhé části hry přidávala Sokolová na 3:0. Třetí třetina byla na góly bohatá. Mannová dávala na 4: 0, Děčín pak snížil a na 5:1 zvyšovala Kraftová. Hosté pak už jen snížili na konečných 5:3. Keramičky litují, že jim letos nevyšlo play off. Seona se nevydařila optimálně.Největším problémem plzeňkého ženského hokeje je věkové složení týmu. Jde vesměs o velmi mladé hráčky. Několik zkušených skončilo a současný kádr má daleko do průměru dvaceti let. Plzeň má jedno z nejmladších mužstev v republice. Ženský hokej není příliš rozšířeným sportem. V Plzni určité zázemí má. Cílem Keramiček je tedy letos skončit na pátém místě. Do příštích sezona pak kádr stabilizovat a zkusit se dostat do play off.