Hokejistky rozdrtily Vary

Nejen plzeňští hokejisté, ale také jejich ženské kolegyně vybojovaly o víkendu důležité 3 body. V neděli nastoupily doma v západočeském derby proti Dračicím z Karlových Varů.

Plzeňanky hrající v modrobílém měly v nohách ještě zápas na Kobře Praha, který skončily jen čtyřiadvacet hodin před začátkem zápasu s Vary. Přesto však na soupeřky vletěly zostra. Mezi nejaktivnější hráčky od začátku utkání patřila se čtrnáctkou hrající Eliška Zahálková. Útočnice reprezentace motala hlavy soupeřkám. Už po první třetině vedly plzeňské ženy 5:0 a své vítězství si v klidu pohlídaly. Karlovarský tým jasně předčil v kombinaci i rychlosti, zářily opět nejzkušenější hráčky týmu.
Za Plzeňanky nastoupila se dvojkou Věra Pavlíčková, která ve svých sedmačtyřiceti letech odehrála celou třetinu. Pro Pavlíčkovou to byl come-back k hokeji po téměř dvaceti letech
Za celý zápas Hráčky Lasselsbergeru své soupeřky jasně přestříleli, na branku vypálily 36 krát, varské jen šestnáctkrát.
V polovině už jasného utkání přepustila své místo v brance Urbanová náhradnici Daňkové. Dvě branky vstřelila Marcela Mannová, další dvě Martina Staňková a dokonce hattrick nadělila Karlovým Varům Eliška Zahálková.
Plzeňskou střeleckou nadvládu ukončila až v 60. minutě úspěšnou tečí Šindelářová. Příští zápas odehrají Plzeňanky už tuto neděli na ledě Děčína.