Hokejistky zakončily sezónu výhrou

Poslední utkání v letošní sezóně v neděli odehrály hokejistky plzeňského Lasselsbergeru. Utkaly se s pražskou Slavií, která na úkor Plzně postoupila do play-off.

Poslední utkání v letošní sezóně v neděli odehrály hokejistky plzeňského Lasselsbergeru. Utkaly se s pražskou Slavií, která na úkor Plzně postoupila do play-off. Plzeňské hokejistky tak hrály již jen o čest a také se snažily dokázat, že jejich soupeřky do závěrečných bojů nepatří.Právě pražská Slavie postoupila do play-off na úkor plzeňských hokejistek. První zápas těchto tradičních soupeřů skončil nerozhodně 3:3. Čekal se tedy opět vyrovnaný duel. V desáté minutě se na straně hostů prosadila Havlíčková, která natřikrát dotlačila puk do branky a sudí branku uznal - 0:1! V čase 13:26 pak přišlo vyrovnání z hole Andrey Fialové, ta narazila se Zahálkovou a puk uklidila do sítě - 1:1! A neuplynula ani minuta a Plzeň vedla - Nováková přihrála Šmejkalové za branku, ta si vyjela a zleva vymetla pavučiny v pravém horním růžku branky Matějů - 2:1! Zdecimovanou obranu pokořila ještě o minutu později Staňková, jejíž střelu si brankářka sama srazila do sítě - 3:1! Ve 27. minutě pak odskočila Plzeň už na rozdíl tří gólů, když se trefila opora Lasselsbergeru Eliška Zahálková. Ta byla vzápětí v další šanci podražena a její náraz na mantinel vypadal hrozivě, přesto nakonec celý zápas dohrála.
Kristyna Outlá pak ještě zvýšila na 5:1. Výborný výkon podala také Andrea Urbanová v brance Plzně, která na konci druhé třetiny odolávala tlaku Slavie.
Ve 47. a 51. minutě se trefila Slavie. Když nejdříve kapitánka Dubnová a po ní Kalinová upravily na 3:5, na víc ale Pražanky na západě Čech nedosáhly. V napínavém závěru se i hodně vylučovalo a nakonec padlo neobvyklých 13 dvouminutových trestů.
Na závěr sezóny to bylo pro plzeňské hokejistky nakonec více než důstojné loučení.