Hokejisty Plzně čeká poslední příprava

V úterý dopoledne hostí Lasselsberger Karlovy Vary. V pátek podlehl Pardubicím 1:4.

Poslední test před pátečním startem extraligy čeká v úterý hokejisty plzeňského Lasselsbergeru. V domácí ČEZ Aréně přivítají už od 11 hodin Energii Karlovy Vary a pokusí se vylepšít zatím bídnou bilanci z přípravných duelů. Zatím Plzeňané v normální hrací době vyhráli z deseti zápasů jediný, na Spartě, a hrozivý je především průměr 1,3 vstřeleného gólu na zápas.
"Góly nedáváme. Nezbývá než věřit, že v extraligových zápasech se to zlomí," povzdychl si trenér Lasselsbergeru Marek Sýkora.
Situaci potvrdil i páteční zápas v Pardubicích, který Plzeň prohrála 1:4. "Byl to vyrovnaný duel. I my, stejně jako domácí, měli řadu šancí, přečíslení dva na jednoho. Ale gólově se prosadili jen Pardubičtí," uvedl kouč.
Plzeň měla nadějný úvod. V první třetině využil Adamský nahrávku Hollého (devatenáctiletý slovenský forvard ze Skalice, který by měl posílit juniorský tým Plzně). Jenže Pardubice hned v úvodu druhé části v přesilovce vyrovnali a brzy přidali další dva góly. Tři minuty před koncem pak zasadil čtvrtou ránu do sítě Málka domácí Koukal.
Příprava: Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Branky a nahrávky: 21. Kántor (Snopek), 31. Lubina (Rolínek, Starý), 35. Kántor (Čaloun), 57. Koukal (Mudroch, Klouda) - 11. Adamský (Hollý). Rozhodčí: Kareš - Kis, Kubeš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Pardubice: Lašák - Snopek, Děmidov, Novotný, Kántor, Mudroch, Linhart, Vágner - Čaloun, Blažek, Hlinka - Kolář, Cetkovský, Korhoň - Tvrdík, Klouda, Koukal - Rolínek, Šeda, Lubina.
Plzeň: Málek - Trojovský, Trnka, Nedoma, Neckář, Jindřich, Šrek - Paroulek, Straka, Andrašovský - Adamský, Straka, Hollý - Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Kocák, Havelka.