Hyková získala místo pro Peking

Plzeňská pistolářka Lenka Hyková vybojovala na MS v Záhřebu v pořadí páté účastnické místo pro Českou republiku na olympijských hrách v Pekingu

Pistolářka Lenka Hyková vybojovala na světovém
šampionátu střelců v Záhřebu v pořadí páté účastnické místo pro Českou republiku na olympijských hrách. V disciplíně vzduchová pistole jí k tomu stačilo obsadit dvanáctou příčku.
Do osmičlenného finále nepostoupila jen kvůli slabé závěrečné položce. S výkonem 383 ran jinak ještě dvě závodnice do boje o medaile proklouzly.
Soutěž vyhrála Ruska Natalja Paderinová, jež světový titul přidala ke dvěma evropským.
V Záhřebu bylo k dispozici celkem pět míst pro Peking, a protože řada přemožitelek české reprezentantky už místo v minulosti vybojovala, nebo země měla už vyčerpanou kvótu dvou "limitářek", dostalo se i na stříbrnou
medailistku olympiády. Hyková svého životního úspěchu v Aténách dosáhla ze sportovní pistole, ze vzduchové byla v řecké metropoli šestnáctá.
Dosud pro českou reprezentaci zajistili olympijská místa Kateřina Kůrková, Pavla Kalná (obě vzduchová puška), Lucie Valová (sportovní malorážka 3x20 ran) a Martin Tenk (libovolná pistole).
Ten si ve své úspěšnější disciplíně alespoň částečně napravil reputaci po pokažené vzduchovce. V disciplíně, ve které Tenk obhajoval stříbrnou medaili, potvrdil příslušnost ke světové elitě jedenáctým místem, když od
finále jej dělily jen dva body. Při nedělní střelbě ze vzduchové pistole skončil až 83. Šampionem se stal čínský mnohonásobný vítěz Světového poháru Tchan Cung-liang.
Smolně přišel o medaili junior Václav Haman, který ze vzduchové pušky nastřílel 593 bodů, ale kvůli horšímu součtu ran při poslední desítce
výstřelů prohrál bronz s Číňanem Cchao I-fej. Zlato bral za výkon o tři body lepší Ind Navanath Bhanud Faratade.