Indický dirigent připravil s Domem seniorů ve Kdyni koncert

Pod taktovkou indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho zazní 24. 6. 2014 netradiční koncert v Domě seniorů ve Kdyni. Unikátní bude složením orchestru, do kterého usednou zaměstnanci zmíněné instituce. Její ředitel Jakub Žákavec pozval indického hudebníka v rámci projektu uměleckých intervencí „Kre...

Cílená propagace v Plzni

Pod taktovkou indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho zazní 24. 6. 2014 netradiční koncert v Domě seniorů ve Kdyni. Unikátní bude složením orchestru, do kterého usednou zaměstnanci zmíněné instituce. Její ředitel Jakub Žákavec pozval indického hudebníka v rámci projektu uměleckých intervencí „Krekr“, pořádaného společností Plzeň 2015.
Do odvážného podniku se zapojilo 17 zaměstnanců, včetně samotného ředitele Jakuba Žákavce: „Zajímavý projekt, který mohl zlepšit atmosféru mezi zaměstnanci. Už nyní vnímám, že projekt svým způsobem prolamuje ledy. Jednak díky osobnosti pana dirigenta a jednak hudba sama o sobě sbližuje.“
Intervence probíhala od února do června letošního roku a její výsledek se představí v úterý 24. června od 15 hodin. Krátký koncert je určený především pro zaměstnance a obyvatele Domova, ale přijít mohou i posluchači z řad veřejnosti.
Debashish Chaudhuri pochází z indické Kalkaty a žije již 14 let ve střední Evropě, kam přišel z touhy po evropské klasické hudbě. Má zkušenosti s mnoha českými i světovými symfonickými tělesy. Věří ve vyšší syntézu západního a východního umění. V roce 2006 a 2013 vytvořil koncert Asijské inspirace. Ve filharmonickém projektu Namaste India v roce 2013 spojil sitár a tabla jako sólové nástroje s Plzeňskou filharmonií a uvedl českou premiéru skladby Shiva Nataraj od Johna Mayera. v Domově seniorů ve Kdyni působil s cílem dosáhnout skrze hudbu většího sblížení zaměstnanců, se snahou povzbudit je v tom, co dělají, objevit jejich skryté talenty, podpořit jejich sebevědomí a samostatnost. Jak sám říká: „Změna, kterou chcete, začíná vámi.“ (citát Rabíndranátha Thákura)

Jak fungují umělecké intervence ve firmách

Jedinečnost projektu nazvaného KREKR (Kreativitou k rozvoji) spočívá v tom, že umělec předává zaměstnancům jiný pohled na denní rutinu, kolegy i vlastní činnost. Svým nezávislým pohledem tak kriticky vyhodnotí problematická místa a dokáží přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti firem.

Od firmy, která má kuráž se do projektu zapojit, se očekává finanční příspěvek a také nevelká časová dotace. Výsledek takových projektů, které trvají 3-12 měsíců, je kromě výše zmíněných benefitů také přímo hmatatelný. Příkladem je balet vysokozdvižných vozíků secvičený skladníky a předvedený užaslému publiku na náměstí v Götteborgu, výstava fotografií zaměstnanců firmy nebo třeba společně sepsaný román. Všechny tyto akce firmy zviditelňují a dávají jim punc společenské odpovědnosti.

V Plzni probíhají umělecké intervence pod hlavičkou Evropského hlavního města kultury od léta 2013. Do projektu se dosud zapojily první dvě firmy - plzeňská pobočka jazykové školy Polyglot a Dům seniorů ve Kdyni. Další se mohou hlásit u Plzně 2015 prostřednictvím programové manažerky Moniky Bechné.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 16.06.2014 14:19



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka