Jakub Šindel přistřihl Orlům křídla dvěma góly

Hokejisté Plzně porazili ve 43. extraligovém kole Znojmo 4:2 a udrželi si reálnou šanci na postup do play off. Ztrácí čtyři body.

Hokejisté Plzně porazili ve 43. extraligovém kole Znojmo 4:2 a udrželi si reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů soutěže. Dvěma góly se na výhře Západočechů podílel nejlepší klubový střelec Jakub Šindel. Lasselsberger i díky výbornému výkonu brankáře Málka vyhrál již popáté za sebou na domácím ledě a přiblížil se svému dnešnímu soupeři na rozdíl šesti bodů.
Do utkání vstoupili aktivněji domácí a gólman Trvaj musel včasným skluzem zastavit Vampolovu střelu zápěstím. Plzeň také záhy získala vedení díky využité přesilové hře. Zpoza branky přihrál Vampola najíždějícímu Šindelovi, a ten střelou z voleje prostřelil padajícího Trvaje.
Hosté se do tempa nedostali ani během přesilové hry, naopak po chybě Kříže je při dorážce Ludvíka zachránila pravá tyčka od druhé inkasované branky. V závěru úvodní dvacetiminutovky se hosté nemohli vymanit ze sevření ve vlastní třetině a od další pohromy je zachránil pouze skvělý Trvaj.
V úvodu druhé třetiny přetlačil v přesilovce domácích rozjetý Matějovský couvajícího obránce Jareše, následně se natlačil před Trvaje a zasunul kotouč do sítě. Hosté mohli o chvíli později gólově odpovědět, Selingrova střela ale skončila na pravé tyči Málkovy branky. Odvážně napadající domácí však stále diktovali tempo hry a v defenzivě chybující hosty zachraňoval jen jistý Trvaj, který vyrazil nebezpečné pokusy Důrase a Vampoly.
Při hře čtyři na čtyři ovšem nečekaně udeřili hosté, když Tvrdík zakončil svůj samostatný únik přesnou střelou nad Málkovu lapačku. Otřesení domácí navíc o necelé dvě a půl minuty později inkasovali vyrovnávací branku při vlastní přesilovce. Přečíslení dvou na jednoho ideálně sehrála dvojice Dopita, Růžička a druhý jmenovaný ji zakončil povedeným bekhendovým blafákem.
Hosté se ale z vyrovnání těšili pouhých 38 vteřin. V pokračující početní výhodě totiž Šindel tečoval Dernerovu střelu od modré čáry přesně pod břevno. Na začátku závěrečné třetiny ve stále trvajícím pětiminutovém oslabení zastavil Trvaj svým levým betonem Vampolovu střelu a poté převzali iniciativu hosté.
Nervózní domácí se soustředili především na bránění těsného náskoku, na Málka přesto prošlo množství nebezpečných střel. Strážce domácí svatyně postupně zlikvidoval pokusy Hamana, Padělka a Bičánka. Dvě minuty před koncem zkoušeli hosté neúspěšně hrát power play, střelou do prázdné branky uzavřel skóre utkání domácí Důras.
Jiří Kučera (Plzeň): "Utkání jsme začali velmi dobře. Dostali jsme se brzy do vedení, hodně šancí nám ale pochytal gólman Trvaj. Za stavu 2:0 jsme poté zbytečně inkasovali po chybách na 2:2. Myslím, že dnes rozhodl gól Šindela na 3:2 z poslední minuty druhé třetiny, kdy jsme Znojmu znovu odskočili. Třetí třetina byla hop nebo trop a my jsme dali na 4:2 gólem do prázdné branky."
Miloslav Hořava (Znojmo): "První polovinu zápasu jsme byli pod velkým tlakem domácích. Pak jsme se zlepšili, dokonce jsme vyrovnali. Srazilo nás ale množství vyloučení, stálo nás to množství sil a Plzeň v přesilovce dala na 3:2. Poté už jsme to měli těžké. Prohra v tomto důležitém utkání nás mrzí, Plzeň ale vyhrála zaslouženě."