Josef Straka dal gól, ale Sparta prohrála

Hokejisté pražské Sparty podlehli v úvodním utkání Spengler cupu Davosu 3:5

Hokejisté pražské Sparty dnes prohráli ve svém úvodním zápase na Spenglerově poháru s týmem HC Davos 3:5.
Pražanům nepomohl ani gól bývalého plzeňského útočníka Josefa Straky, který ve třetí třetině snižoval náskok domácích na 1:4.
Pořádající klub byl v souboji finalistů loňského ročníku prestižního turnaje dvě třetiny lepší a
vypracoval si čtyřbrankové vedení. Pražané však díky výbornému finiši duel zdramatizovali. Ani dvě branky kapitána Martina Chabady je však alespoň k remíze neposunuly.
Na výhře švýcarského mistra se výrazně podílel český útočník Josef Marha, který vstřelil tři branky a připsal si i jednu asistenci. Rodák z Havlíčkova Brodu byl zároveň autorem rozhodujícího pátého gólu Davosu v přesilové hře tři minuty před koncem, který definitivně zlomil odpor Sparty v závěru duelu.
Spengler cup: Davos - Sparta Praha 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Wilson (Marha, Guggisberg), 17. Marha (Hauer, Wilson), 29. Marha (Guggisberg), 37. Hauer (Guggisberg, Von Arx), 57. Marha - 48. J. Straka, 53. Chabada (Netík), 56. Chabada (Stehlík, Netík).