Káňata jsou díky rokycanským ochranářům opět na svobodě

Na nedostatek práce si v těchto dnech rozhodně nemohou stěžovat rokycanští ochránci přírody, neboť i několikrát denně vyjíždějí za zraněnými živočichy. Kromě toho již připravují tradiční ochranářský tábor, který se již po devatenácté uskuteční v Hlohovicích na Rokycansku díky podpoře místního úřadu....

Cílená propagace v Plzni

Na nedostatek práce si v těchto dnech rozhodně nemohou stěžovat rokycanští ochránci přírody, neboť i několikrát denně vyjíždějí za zraněnými živočichy. Kromě toho již připravují tradiční ochranářský tábor, který se již po devatenácté uskuteční v Hlohovicích na Rokycansku díky podpoře místního úřadu.
Začátek léta má pro rokycanské ochránce přírody své kouzlo. Nejenže se připravuje táborové soustředění, bilancuje uplynulý půl rok, ale i v záchranné stanici živočichů nastává doba vypouštění mláďat či uzdravených pacientů. Posekané louky skýtají především pro dravce a sovy řadu příležitostí k nasycení. Je tzv. „ doba hojnosti „ a tím i nejlepší příležitost k návratu volně žijícího živočicha zpět do přírody. Dnešní příběh je zvlášť zajímavý, neboť se do záchrany kání zapojilo hned několik subjektů, přičemž byli v podstatě zachráněni dva životy a vráceni zpět do volné přírody.
Ale jak to všechno začalo. Začátkem června, přesněji 2. června nalezl pán procházející přírodou v okolí Strašic na Rokycansku zraněné mládě káně lesní. Díky povědomosti o záchranné stanici, kterou kontaktoval se dravci dostalo odborného ošetření a rehabilitaci, která vedla k uzdravení mláděte a následného vypuštění zpět do přírody. Další káně bylo nalezeno 13. června po srážce s automobilem nedaleko Mořiny na Berounsku. Přes Policii České republiky se i tomuto káněti dostalo ošetření v rokycanském záchranném centru a následného vypuštění. I přesto, že se jedná o naše nejběžnější dravce byla jim věnována maximální pozornost a dravci byli po několika dnech vráceni zpět tam kam patří, tedy do volné přírody. Je tedy na místě poděkovat všem zachráncům, kteří se na záchraně obou kání podíleli a pomohli tak zachránit dva zvířecí životy.

Káně lesní patří společně s poštolkou obecnou k našim nejběžnějším dravcům. Vyskytuje se na celém území republiky, přičemž rozpětí křídel dosahuje 110 až 130 centimetrů a váha se pohybuje od 700 do 1000 gramů.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 24.06.2014 12:10



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka