Kancař Račanský má zlato

Vynikajícího úspěchu dosáhl dnes na plzeňském mistrovství Evropy ve střelbě z kulových zbraní český borec Luboš Račanský. V disciplíně běžící terč, v mixu na dvakrát dvacet ran vybojoval zlatou medaili.

Po pondělku dnu byl Račanský na třetím místě průběžného pořadí. Jak přiznal, když nastupoval do úterních bojů, ani nevěděl, kolik borců se před něj v pondělí dostalo. Při dnešních střelbách byl prý lehce nervózní, to ale není podle něj na škodu. Nakonec Račanský v této neolympijské disciplíně zvítězil nástřelem 395, což je součet 196 z pondělka a úterních 199 bodů. Račanského dnes ještě napodobil další kancař, Tomáš Caknakis, který vystřílel zlato mezi juniory. Tam jsme zásluhou Jonáše získali i bronz.