Karel Trněný vyhrál Rallye Agropa Pačejov

Favorizovaný Karel Trněný se stal včera vítězem Rallye Agropa Pačejov, pátého závodu mistrovství České republiky ve sprintrallye. Pilot nejvýkonnějšího vozu ve startovním poli, Škody Octavie WRC, si tak upevnil vedení v průběžném pořadí seriálu a dvě rallye před koncem se přiblížil zisku titulu. Druhé místo obsadil na Klatovsku Zdeněk Vlček, třetí byl Petr Hozák.
Trněný, který jako jediný disponoval speciálem WRC, vyhrál sedm z osmi rychlostních zkoušek a druhého Vlčka nakonec porazil o téměř 28 vteřin. Vlček však kvůli tomu, že je prioritním jezdem Federace automobilového sportu AČR, do seriálu sprintrallye podle pravidel neboduje.
Čtyřiadvacet bodů si tak na své konto připsal Hozák, jenž se posunul na druhé místo průběžného pořadí před Viktora Szabó, který byl dnes na Klatovsku v absolutním pořadí pátý.
Šampionát jednodenních soutěží bude pokračovat sedmým dílem Rallye Prachatice 18. srpna.
Neoficiální výsledky:
1. Trněný, Kulhan (Škoda Octavia WRC) 35:57,0, 2. Z. Vlček, Král (Mitsubishi Lancer EVO IX) -27,9, 3. Hozák, Hršel (Mitsubishi Lancer EVO IX) -31,0, 4. R. Odložilík, P. Odložilík (Renault Clio S1600) -33,1, 5. V. Szabó, Tichý (Mitsubishi Lancer EVO VIII) -42,2, 6. J. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer EVO IX) -50,4.