Kašperské Hory nabízí nové stezky, o víkendu je otevírají

V rámci projektu Putování bez hranic srdcem Evropy proběhne v sobotu 25. a v neděli 26. května v Kašperských Horách program k otevření Zlaté stezky, Stezky zlatokopů a Stezky strážců hranice.

uniwebwebynamiru2018

Program začíná v sobotu v 9:30 hod. na náměstí v Kašperských Horách komentovanou prohlídkou Zlaté stezky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nově popsanou a označenou stezku v úseku Kašperské Hory - Horská Kvilda. Komentář poskytnou historici František Kubů a . Petr Zavřel. Na stezce bude možno využít i QR kódů s informacemi o příslušné lokalitě, které byly na trase nově umístěny. Celá stezka je popsána na webovém portále www.sumava-bavorskyles.cz.  Prohlídka končí u hotelu Rankl na Horské Kvildě, kde bude možnost občerstvení. Od hotelu Rankl také odjíždí minibus, který odveze turisty zpět do Kašperských Hor.

„V neděli v 10:00 hod. pokračuje program na hradě Kašperk příchodem soumarů se zbožím z Grafenau v dobových kostýmech. Tento příchod se bude opakovat celkem 3x v průběhu celého dne,“ zve k návštěvě Zdeněk Svoboda, kastelán hradu Kašperk.

„Ve stejnou dobu je pro návštěvníky připravena komentovaná prohlídka Stezky strážců hranice, na které zájemce provede kastelán hradu Kašperk Zdeněk Svoboda a dále ve 14:00 hod. komentovaná prohlídka Cestou zlatokopů s průvodcem Vladimírem Horpeniakem z Muzea Šumavy v Kašperských Horách. V 17:30 hod. bude program zakončen přednáškou o Zlaté stezce,“ doplňuje kastelána Bohuslava Bernardová, starostka města Kašperské Hory .

Projekt „Putování bez hranic srdcem Evropy“ je spolufinancován z 85 % z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020. Česká část je dále spolufinancována 5 % z rozpočtu MMR.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018