Keramici jsou zase o kousek blíž k play off

Hokejisté plzeňské Keramiky včera v devětatřicátém kole extraligy na svém ledě přivítali HC Liberec. Po páteční dvoubodové výhře v Pardubicích bylo jasným cílem Plzně získat nad tygry, také se ještě peroucími o play off, tři body a osmičku si tak přiblížit na dosah.

První šance Plzně hrající bez dvou zraněných nejzkušenějších beků Řezníčka a Vlčka přišla ve třetí minutě, kdy Procházkova střela minula pravou tyč branky libereckého Pavla Falty. Pak šest tisícovek diváků poprvé zamrazilo. V době, kdy na trestné lavici seděl plzeňský Dobroň, se napřáhl Rozsíval a Barta lovil puk ze sítě. O pět minut později, v desáté minutě, si první asistenci v plzeňském dresu připsal Daniel Branda, ve čtvrtek vyměněný ze Sparty za Viktora Ujčíka. Ten nahodil z prostoru mezi kruhy a na 1:1 dorážel Štefanka. Nevýrazná hra domácích dostala korunu minutu před koncem první části hry. To Josef Straka vypálil vedle, z protiútoku se přesně podle pravidla nedáš dostaneš dostal Jankových a Liberec šel do šaten podstatně veselejší. I když úvod druhé třetiny nenasvědčoval, že se z hlediska hry Keramiků stane něco podstatného, s postupem minut získávala Plzeň navrch. K výbornému výkonu se rozehrál centr třetí plzeňské lajny Lubomír Hurtaj. Po jeho akci srovnával Adamský. Vzápětí se předvedl Libor Barta, když zamezil skórovat Hájkovi a Plodkovi, kteří se hnali na bránu sami dva. Ve čtrnácté minutě přišla chvíle, kdy se Plzeň dostala poprvé v zápase do vedení. Nejistý Falta ještě před sebe vyrazil střelu Andrašovského, na dorážku dalšího Slováka v plzeňském dresu Hurtaje byl ale krátký. Nejlepší muž na ledě Hurtaj ve famozním výkonu pokračoval a vteřinu před koncem druhé třetiny nahrál na gól do liberecké šatny Švíkovi. Tím definitivně znechutil Faltovi život a do poslední části hry nastoupil hájit svatyni tygrů Koťátko. Ani to ale Hurtajovi nestačilo a v šesté minutě poslední třetiny při přesilovce Plzně asistoval na gól Radku Matějovskému. Bylo to 5:2.
    Když už se zdálo, že je všechno jasné, rozhodli se Liberečtí ještě Plzni situaci zkomplikovat. Na 5:3 při přesilovce Tygrů snižoval Jiří Moravec. Pak fandům zatrnulo, když se hrdina zápasu Hurtaj ocitl na ledě a nehybně ležel.Hurtaj se zvedl, Plzeň ale trnula do poslední chvíle. Kontaktním gólem ji totiž v devatenácté minutě znervózněl Krstev. Následovala power play Liberce, naštěstí pro Západočechy bez úspěchu. Veledůležité tři body tak zůstávají v Plzni.
    Plzeň má po úspěšném víkendu třiapadesát bodů a přestože zatím je na desátém místě, osmé Vary má na dostřel, konkrétně tříbodový. Povzbudit Keramiky můžeme doma už v pátek, kdy v dalším klíčovém zápase hostí doma tabulkového souseda Vsetín.