Keramika opět v závěsu za osmičkou

Dva důležité zápasy v bitvě o extraligové play off sehráli o víkendu plzeňští hokejisté. Zatímco v sobotu v Karlových Varech hráli výborné utkání a za výhru 1:3 si odvezli tři body, v neděli osmičku opět nepotvrdili. V přímém boji s Českými Budějovicemi nenašli recept na důraznou obranu Jihočechů.

Hned první minuty naznačily, jak bude duel s Budějovicemi vypadat. Bojovalo se, Plzeň hrající bez marodů Vlčka a Matějovského měla mírnou převahu, do šancí se ale nedostávala. O první velké vzrušení se postaral budějovický bek Rudolf Suchánek. Ten se v deváté minutě napřáhl od modré a stadion si oddechl, když se ozvalo jen zazvonění konstrukce Bartovy svatyně. Hned z protiútoku se zkusil prosadit s chutí hrající Koreis, Hudáček byl ale jistý. O čtyři minuty později naservíroval Procházka puk před bránu Volákovi, ten ale mířil jen do brankáře. Pak dostal příležitost k vyniknutí plzeňský gólman Libor Barta. Bartoš, zářící v červeném dresu Jihočechů, nahrál Míkovi. Ten byl před Bartou úplně sám a jen akrobatický zákrok plzeňského brankáře zabránil jistému gólu. První gól tak přišel až v desáté minutě druhé třetiny a bohužel do sítě Keramiků. Byl to Štraub, který křižnou střelou vymetl roh plzeňské brány. Plzeň srovnala za tři minuty. Hurtaj poslal puk před bránu, kde se ho chopil Branda a protlačil ho do sítě. Zatímco Plzeň následující sérii přesilovek nezužitkovala, Budějovice proměnili hned svou první. Zatímco na trestné lavici seděl Kubeš, Rob třicet sekund před koncem druhé části hry prostřelil skrumáž a dával do šatny na 1:2. V poslední třetině se Plzeň sice snažila, proti důsledně bránícím Jihočechům se ale nedokázala prosadit. Nejblíž k tomu měl Jan Švík, který tři minuty před koncem mířil mezi Hudáčkovy betony. Budějovický gólman byl ale proti.
    Protože ovoce nepřinesla ani power play Keramiků, při níž naopak Daniel Branda zabránil dalšímu gólu Budějovických, tři body putují na jih Čech.Keramici byli po zápase logicky zklamaní. Keramice tak osmička, v níž se na chvíli ocitla, zase o vlásek unikla. Bojovat ale bude dál. Do konce základní části extraligy zbývá pět kol a hraje se tedy o patnáct bodů. Keramika se je teď v pátek pokusí urvat na Slavii, v neděli hostí Vítkovice.