Keramika porazila Litvínov a stále věří v play off

Hokejisté plzeňské Keramiky ve svém letošním čtvrtém zápase poprvé vyhráli. Po třech porážkách na stadionech soupeřů doma porazili Chemopetrol Litvínov, čímž snížili svou ztrátu na vytoužené osmé místo ze sedmi bodů na čtyři.

Keramiku, která ještě stále doufá v postup do play off, přišlo povzbudit téměř pět tisíc diváků a ti se poprvé radovali v sedmé minutě. V první přesilovce zápasu už po dvanácti vteřinách potrestal vyloučení litvínovského Gýny Dušan Andrašovský. O dalších pět minut později si mohli fanoušci zakřičet gól podruhé. To aktivitou hýřící Hurtaj přesto, že byl atakován, našel mladíka Topola a ten si připsal svou první extraligovou branku.
     I úvod druhé třetiny patřil Plzni. V její páté minutě ujel Josef Straka. Nejproduktivnější hráč Keramiky přerušil smolnou sériil sérii osmnácti zápasů bez gólu a litvínovský gólman Hronek lovil potřetí puk ze své sítě. Pak se sice Chemopetrol zvedl, zabojoval, znamenalo to ale jen snížení na 3:1. To si ještě Barta poradil se střelou Steinera, k dorážce se ale dostal Kotrla a rozvlnil síť za zády plzeńského brankáře.Na straně Keramiků pak měl ještě šance Adamský, kterého uvolnil Hurtaj, na druhé straně Barta zázračně kryl střelu litvínovského Skořepy.
     V třetí třetině přišel nejkrásnější okamžik zápasu. Opět to byl první útok, kdo předvedl kombinační lahůdku, na jejímž konci stál střelecky znovunalezený Josef Straka. Na pět jedna pak zvyšoval bek Dobroň, který se snažil přihrát před branku, odkud jeho střelu tečoval jeden z litvínovských obránců. Chemici se poté sice ještě snažili, Gombár ale nepřekonal Bartu ani nadvakrát a plzeńský gólman tak kapituloval jen před Steinerem. Plzeň – Litvínov tedy 5:2.
    V centru pozornosti byli po zápase dva z plzeňských střelců. Josef Straka proto, že se trefil po osmnáctizápasovém půstu. Utkání s Litvínovem pro něj bylo dostatečnou motivací. Miloslav Topol pak hovořil o tom, že mu puk, jímž dal premiérový gól, nechá táta zasklít.
    Keramika je tedy po včerejšku v tabulce stále jedenáctá, už ale s osmačtyřiceti body jen se čtyřbodovou ztrátou na teď osmý Vsetín. Teď čeká Plzeňáky v pátek těžký zápas v Pardubicích, odkud by měl každý bod cenu zlata. Na hokej půjdeme v Plzni v neděli, kdy sem přijede Liberec. Otázkou zůstává, kdy nastoupí do hry dva zranění nejzkušenější plzeňští obránci Řezníček s Vlčkem, bez nichž se včera musela Keramika obejít.