Keramika vyhrála boj o naději, čeká ji perný týden

Keramika Plzeň včera ve 49. extraligovém kole hostila v tabulce páté HC Vítkovice. Plzeňští po páteční prohře na Slavii potřebovali k udržení naděje na postup do play off nutně získat tři body.

Vstup do utkání se Plzeňským vydařil. Už ve třetí minutě zužitkoval přesilovsku pět na tři centr první plzeňské lajny Josef Straka. Ve čtrnácté minutě vítkovický gólman Trvaj kapituloval pod tlakem prvního plzeňské pětky podruhé. Bylo to opět v početní převaze, na začátku akce byl Jiří Hanzlík s Josefem Řezníčkem. Kapitán Plzeňáků pak našel ideálně postaveného Michala Dvořáka, který dával do prázdné brány. V úvodu druhé části hry se uvolnil Dušan Andrašovský, Trvaje ale nepřekonal. Naopak to byli Vítkovičtí a jejich nejproduktivnější první útok, kdo dával ve čtvrté minutě kontaktní gól. Bartu prostřelil David Moravec. Plzeň byla v těchto chvílích aktivnější a měla hodně příležitostí ke skórování. Ve vyložené šanci byl například Adamský uvolněný Štefankou, sám jel Michal Dvořák. Tady ale Trvaj svůj tým podržel. Nad vítkovickým golmanem nakonec vyzrál minutu před koncem druhé třetiny Juraj Štefanka, který vrátil Plzni důležitým gólem dvoubrankový náskok a klid před odchodem do kabin. Šest tisíc diváků zklamaně vydechlo v sedmé minutě třetí třetiny. To Barta ještě vyrazil Moravcovu přesilovkovou střelu, na dorážku Burgra byl ale krátký. S náskokem pouhého gólu ale nesouhlasil znovu Michal Dvořák. Už o minutu později totiž brankově zúročil přihrávku Martina Výborného. Přidat gól mohl ještě Josef Straka, když se postavil na trestné střílení nařízené za podražení Radka Matějovského. Trvaj byl tentokrát ale proti. V závěru zápasu ještě předvedl vítkovický Výtisk ukázkový bodyček, po němž zůstal ležet na ledě Juraj Štefanka. Ten se nakonec zvedl a odkulhal z ledu. Tři důležité body znamenající naději tak Plzni za výhru 4:2 zůstaly a Západočeši Moraváky letos poprvé porazili. Hlavní rivalové Plzně v boji o osmičku, tedy Vary, Znojmo a Vsetín včera také bodovali. Plzeń tedy zůstává desátá, s devětašedesáti body jednobodovou ztrátou na sedmé Znojmo. Infarktový boj o play off vrcholí.
    Do konce základní části zbývají tři kola. Už zítra se jede Plzeň rvát do Litvínova, v pátek hostí doma Pardubice a v neděli bude jasno. Keramika bude o poslední body bojovat v Liberci.