Kickboxeři z Naramy Plzeň sbírali tituly na mistrovství republiky

V lovosické sportovní hale se konalo mistrovství republiky kickboxu v Lowkicku a Lightcontactu. Plzeňský oddíl bojových umění Narama Plzeň vyslal spolu s trenéry Jiřím Štádlerem st. a Lubošem Zavadilem silný tým. Spolu s trenéry na turnaj odjelo deset závodníků, kteří vybojovali celkem 10 medailí a ...

V lovosické sportovní hale se konalo mistrovství republiky kickboxu v Lowkicku a Lightcontactu. Plzeňský oddíl bojových umění Narama Plzeň vyslal spolu s trenéry Jiřím Štádlerem st. a Lubošem Zavadilem silný tým. Spolu s trenéry na turnaj odjelo deset závodníků, kteří vybojovali celkem 10 medailí a z toho čtyřikrát to byla titulová umístění. V kategorii žáků získali Radek Štádler ve váze 32 kg místo první, Roman Panuška ve váze 42 kg a Jiří Beníšek - váha 47 kg získali bronzové medaile. Jen Lukášovi Svobodovi v 57 se nedařilo a na medailové umístění nedosáhl. V juniorské kategorii se skvěle předvedl Jáchym Wiesner. Ten ve své váhové kategorii do 57 kg získal zlato jak v Lighcontactu tak i v Lowkicku. Ve finále porazil i svého oddílového kolegu Václava Křivance, který obdržel stříbrné umístění.Do mužské kategorie byli přihlášeni čtyři kickboxeři z Naramy Plzeň. Nejprve Jiří Štádler snadno vybojoval zlaté umístění ve váze do 67 kg a Šimon Kutač v kategorii do 75 kg získal bronz. Populární plzeňský fighter Jan Tůma se rozhodl nastoupit do dvou váhových kategorií. V 81 kg získal bronz a v 86 kg pak na večerním finále odešel se stříbrnou medailí. Nejtěžší závodník výpravy, Václav Pejsar pak obsadil v silné kategorii + 91 kg hodnotné třetí místo.
„Letošní mistrovství republiky v Lovosicích mělo nebývale silné obsazení“, konstatuje trenér Jiří Štádler st. „Přihlášeno bylo na tři sta závodníků a všichni naši medailisti se museli o svá umístění pořádně poprat. Například Šimonu Kutačovi se ve váze sešlo 16 konkurentů. Pochválit za výkony je třeba všechny reprezentanty Naramy, všichni si vedli skvěle a vytvořili dobrou partu. Radost máme z titulů kteří vybojovali Wiesner, Radek i Jíří Štádlerové, ale i zápasy Honzy Tůmy měly pořádný náboj.“ Závodníci tak prověřili své kvality, které někteří předvedou na říjnovém Souboji Titánů v Karlových Varech, ale hlavně pak v listopadovém finále Titánů v Plzni.