Klatovské kuře je z českých farem

Drůbeží maso tradičně zaujímá v našem jídelníčku významné postavení. Vyrábět skutečně kvalitní drůbeží maso však není úplně jednoduché, ve hře je řada významných faktorů. Na prvním místě jde o způsob chovu kuřat. Pokud spotřebitelé chtějí skutečně kvalitní potraviny, měli by se zajímat o jejich půvo...

Cílená propagace v Plzni

Drůbeží maso tradičně zaujímá v našem jídelníčku významné postavení. Vyrábět skutečně kvalitní drůbeží maso však není úplně jednoduché, ve hře je řada významných faktorů. Na prvním místě jde o způsob chovu kuřat. Pokud spotřebitelé chtějí skutečně kvalitní potraviny, měli by se zajímat o jejich původ: v případě Drůbežářského závodu Klatovy kuřata pocházejí výhradně z českých uzavřených chovů. Závod jednak disponuje vlastními farmami v obcích Bečov – Libínky, Bítozeves a Horšov. Zde dlouhodobě investuje do modernizace vlastních chovů živých kuřat a výstavby nových hal. Kromě toho spolupracuje s prověřenými a osvědčenými certifikovanými dodavateli, soukromými farmami v jižních a západních Čechách.

„Naše společnost při chovu i nákupu kuřat klade velmi vysoké nároky na dodržování tzv. „welfare pravidel“. Jsme přesvědčeni, že jen ty nejvyšší standardy v této oblasti mohou zajistit nejlepší kvalitu našich výrobků,“ říká Ing. David Bednář, generální ředitel společnosti Drůbežářský závod Klatovy. „V celém našem procesu výroby, expedice a přepravy masa jsou dodržovány a průběžně ověřovány mikrobiologické, fyzikálněchemické, senzorické a nutriční parametry všech výrobků. A to jak dle legislativních požadavků České republiky a Evropské unie, tak i dle nadstandardních požadavků našich odběratelů. Ve všech výrobních závodech se dodržuje vysoká úroveň správné výrobní a hygienické praxe. Jsme držiteli certifikátů podle mezinárodních standardů BRC a IFS,“ dodává Ing. David Bednář.


Chovatelé, přepravci i zpracovatelé jatečných zvířat, kteří chtějí dodávat své služby Drůbežářskému závodu Klatovy, jsou povinni dodržovat legislativní požadavky týkající se ochrany zvířat proti týrání. Tyto legislativní požadavky vymezují hustotu osazení kuřat chovaných na maso a z toho plynoucí povinnosti chovatele. Každý chovatel jatečných kuřat musí absolvovat kurz odborné přípravy a získat Osvědčení o způsobilosti k péči o kuřata chovaná na maso. Moderní chovatel musí zajistit řadu dalších věcí k ochraně životního standardu („welfare“) chovaných zvířat, jako je například intenzita osvětlení, zachování doby tmy, hranice obsahu CO2 a NH3 ve vzduchu atd.

Klatovské kuře z farmy Horšov
Příkladem takto správně fungující jednotky může být farma Horšov. Jedná se o větší zařízení, farma disponuje sedmi halami s celkovou kapacitou 320 000 kuřat a podlahové ploše 15 081 m2. Všechny haly jsou vybaveny nejmodernější technologií firmy Big Dutchman – systémem automatického krmení a napájení kuřat. Jedna z hal je nově - od roku 2012 - vybavena rekuperací, která umožňuje výrazně snížit náklady na vytápění. Všechny haly jsou trvale monitorovány. Pro pohodlí a životní pohodu zvířat jsou haly vybaveny mimořádně silnou ventilací s mlžením, což je pro kuřata důležité zejména v horkých letních dnech. Dodavatelem krmných směsí pro chovanou drůbež jsou Zemědělské služby Dynín a Zemědělské zásobování Strakonice. Drůbežářské závody Klatovy ovšem toto krmivo stále kontrolují, jeho vzorky jsou pravidelně podrobovány laboratorním rozborům. Pro zajímavost, délka samotného výkrmu těchto kuřat trvá průměrně 35 dní. Všechna kuřata jsou poté porážena vlastní porážkou v Klatovech.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 07.04.2014 06:26



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka