Kniha a mapy kraje získaly ceny na soutěži

Plzeňský kraj získal hned dvě první místa na 11. ročníku soutěže propagačních materiálů Tourpropag 2007 a 4. ročníku soutěže EUROREGIONpropag 2007. V kategorii mapy vyhrál soubor 9 cykloturistických a 2 lyžařských map Plzeňského kraje a jako nejlepší z kategorie reprezentativní publikace porota vybrala novou fotografickou knihu s názvem Plzeňský kraj.

Soubor cykloturistických a lyžařských map Plzeňského kraje s přesahem do Bavorského lesa je zcela novým propagačním materiálem kraje.
Cyklomapy obsahují veškeré značené cyklotrasy, vyznačené turistické a pěší trasy KČT, hrady, zámky, muzea, církevní a židovské památky, zaneseny jsou také přírodní atraktivity a mnoho dalších informací. „Na mapách nalezne cyklista též profily doporučených tras, jejich stručné popisy, informace o převýšení a náročnosti, dále popisy atraktivních míst v okolí tras,“ upřesňuje Olga Kalčíková, náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch.
V lyžařských mapách příhraniční oblasti Šumavy – Bavorského lesa jsou zakresleny všechny strojově udržované běžecké trasy a okruhy, lyžařské udržované turistické cesty a cesty pro pěší, dále horská dopravní zařízení, včetně jejich parametrů jako je délka, převýšení, kapacity lanovek a vleků po obou stranách hranice. Zadní strana map pak obsahuje detaily zimních středisek na české i německé straně.
Celý soubor map je proveden ve třech jazykových mutacích a bude i volně prodejný.

Reprezentativní fotografická publikace s názvem Plzeňský kraj byla vydána na konci roku 2006. V publikaci je kraj rozdělen na sedm oblastí – Město Plzeň, Severní Plzeňsko, Jižní Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko a Šumava, Domažlicko a Chodsko, Tachovsko a Český les, kterými je čtenář provázen pouze prostřednictvím fotografií. Těch je v knize více jak 250 a popisky k nim jsou v pěti jazycích – česky, anglicky, německy, francouzsky a rusky. Je to první zcela vlastní kniha, kterou kraj od začátku své působnosti vydal. Kraj tuto knihu používá k reprezentačním účelům a není volně prodejná.