Krajskou soutěž vyhráli domažličtí hasiči

Krajské kolo soutěže v požárním sportu družstev HZS Plzeňského a Karlovarského kraje se uskutečnilo ve čtvrtek a pátek v Plzni. Pořadatelem dvoudenní soutěže byl HZS Plzeňského kraje, územní odbor Plzeň. Soutěžního klán í se zúčastnilo jedenáct družstev, z toho osm z Plzeńského a tři z Karlovarského kraje.

První den soutěžního zápolení byly na programu dvě soutěžní discipliny, a to výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže a běh na 100 metrů překážek. Obě discipliny se uskutečnili na CPS Plzeň – Košutka.
Program druhého dne se uskutečnil na Stadionu města Plzně ve Štruncových sadech. Vše začalo v 9.00 hodin štafetou na 4 x 100 metrů. Závěr soutěžního dvoudenního klání obstaral požární útok. Hlasatelem a moderátorem soutěže byl pan Miloslav Pytlík.
Celkovým vítězem v rámci Plzeňského kraje se stal územní odbor HZS Domažlice (součet časů za 200 m překážek 108,62 sekundy, za věž 101,76 sekundy, štafeta 60,66 sekundy a požární útok 25,75 sekundy, druhé místo obsadil územní odbor HZS Plzeň (součet časů za 200 m překážek 102,66 sekundy, součet časů na věži 92,25 sekundy štafeta 58,67 sekundy a požární útok 42,80 sekundy) a třetí územní odbor HZS Plzeň, stanice Přeštice (součet časů za 200 m překážek 114,53 sekundy, součet časů věž 107,75 sekundy, štafeta 85,84 sekundy a požární útok 25,71 sekundy). Celkovým vítězem v rámci Karlovarského kraje se stala požární stanice Karlovy Vary součet časů 100 m překážek 127,35 sekundy, součet časů věž 121,66 sekundy, štafeta 66,74 sekundy a útok 28,08 sekundy), druhé místo obsadil územní odbor HZS Cheb (součet časů 100m překážek 124,62 sekundy, součet věž 137,27 sekundy, štafeta 70,45 sekundy a útok 46,71 sekundy) a třetí územní odbor HZS Sokolov (součet 100 m překážek 136,76 sekundy, věž 146,45 sekundy, štafeta 80,28 sekundy a útok 44,29 sekundy).