Krajští hasiči vezou stříbro z mistrovství republiky

Stadion TJ Lokomotiva Olomouc byl ve dnech v úterý a ve středu dějištěm XXXVI. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru ČR. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 15 soutěžních družstev.

Stadion TJ Lokomotiva Olomouc byl ve dnech v úterý a ve středu dějištěm XXXVI. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru ČR. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 15 soutěžních družstev. První den byl na programu běh na 100 metrů překážek a výstup do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Druhý den pak začal štafetou na 4 x 100 metrů a mistrovství vyvrcholilo požárním útokem.
Běh 100 metrů překážek - jednotlivci: Vítězem běhu na 100 metrů překážek se stal Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 16,24 sekundy, druhý skončil Marek Jarůšek z HZS Jihomoravského kraje s časem 16,31 sekundy a třetí Petr Mařan z HZS Královéhradeckého kraje s časem 16,47 sekundy. Nejlepší z příslušníků HZS Plzeňského kraje byl Jaroslav Hrdlička, který skončil na osmém místě s časem 16,60 sekundy.
Výstup do 4. podlaží cvičné věže - jednotlivci: Vítězem se stal Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje s časem 14,21 sekundy, druhý skončil Jaroslav Hrdlička z HZS Plzeňského kraje s časem 14,46 sekundy a třetí skončil Radek Vyvial z HZS Středočeského kraje s časem 14,58 sekundy. Pátý skončil Martin Provazník z HZS Plzeňského kraje s časem 14,61 sekundy.
Dvojboj (součet obou disciplín) - jednotlivci: Vítězem se stal Karel Ryl z HZS Moravskoslezského kraje s časem 30,76 sekundy, druhý se umístil Martin Kulhavý z HZS Libereckého kraje s časem 30,83 sekundy a třetí Marek Jarůšek z HZS Jihomoravského kraje s časem 30,93 sekundy. Skvělé čtvrté místo obsadil Jaroslav Hrdlička z HZS Plzeňského kraje s časem 31,06 sekundy a šesté Martin Provazník z HZS Plzeňského kraje s časem 31,69 sekundy.
Běh 100 metrů – družstva: První místo obsadil HZS Moravskoslezského kraje s časem 99,86 sekundy, druhé místo HZS Plzeňského kraje s časem 101,48 sekundy a třetí HZS kraje Vysočina s časem 103,38 sekundy.
Výstup do 4. podlaží cvičné věže – družstva: První místo obsadil HZS Moravskoslezského kraje s časem 90,49 sekundy, druhé místo HZS Plzeňského kraje s časem 91,83 sekundy a třetí HZS Olomouckého kraje s časem 95,24 sekundy.
Štafeta 4 x 100 metrů: Nejlepšího výsledku dosáhl HZS Plzeňského kraje s časem 56,57 sekundy, druhý se umístil HZS Moravskoslezského kraje s časem 57,71 sekundy a třetí HZS Olomouckého kraje s časem 60,40 sekundy.
Požární útok: První místo obsadil HZS kraje Vysočina s časem 23,71 sekundy, druhé HZS Moravskoslezského kraje s časem 23,77 sekundy, třetí HZS Zlínského kraje s časem 24,10 sekundy, čtvrté HZS Českých drah a.s. s časem 24,31 sekundy a páté HZS Plzeňského kraje s časem 24,46 sekundy.
Celkové výsledky: O vítězi rozhodl nově součet umístění v jednotlivých disciplínách, místo součtu časů. Vítězem a mistrem republiky se stal HZS Moravskoslezského kraje se součtem umístění šest, druhé místo obsadil HZS Plzeňského kraje se součtem umístění deset a třetí HZS kraje Vysočina se součtem umístění sedmnáct.