Kreuziger skončil Okolo Lucemburska jednatřicátý

Talentovaný plzeňský cyklista Roman Kreuziger zvládl i závěrečnou 149 km dlouhou etapu

Americký cyklista Christian Vande Velde se stal
celkovým vítězem závodu Kolem Lucemburska. Člen dánského týmu CSC si udržel vedení i v dnešní závěrečné 149 km dlouhé etapě s cílem v Lucemburku, kterou vyhrál Ital Stefano Garzelli.
Vande Velde měl v konečném pořadí náskok deseti sekund před Tomaszem Brozynou z Polska.
Z dvojice mladých českých cyklistů na startu se více dařilo Janu Bártovi, který obsadil 34. příčku, donedávna junior a Plzeňan Roman Kreuziger byl jednačtyřicátý. Celkově Kreuziger obsadil o deset míst lepší příčku.
Výsledky - 4. etapa (149 km): 1. Garzelli (It.) 3:29:54, 2. Kirchen (Luc.), 3. Sentjens (Niz.), 4.
Ljungqvist (Švéd.), 5. Portal (Fr.), 6. Ljungblad (Švéd.) všichni stejný čas, ...34. Bárta -44, 41. Kreuziger (oba ČR) -1:11.
Konečné pořadí: 1. Vande Velde (USA) 16:39:49, 2. Brozyna (Pol.) -10, 3. Johansen (Dán.) -24, 4. Ljungblad -26, 5. Flecha (Šp.) -34, 6. De Waele (Belg.) -44, ...13. Bárta -9:51, 31. Kreuziger -19:08.