Krize Pardubic pokračuje

Plzeň – Loňský suverén základní části hokejové extraligy má po čtyřech zápasech letošní sezony na svém kontě stále nulu. Dnes HC Moeller prohrál v Plzni 1:4. „Je to stále stejné, hoříme v koncovce,“ povzdechl si asistent trenéra Jiří Šejba.

Ten se sice po zápase snažil o úsměv, do smíchu mu ale nebylo. „Nedaří se, a to hlavně po taktické stránce. Děláme spoustu taktických chyb, které soupeři trestají,“ komentoval situaci. Pardubice dnes v Plzni do zápasu špatně vstoupily, Plzeňští hráči byli rychlejší i důraznější. Třetinu vyhráli 2:O zásluhou gólů Trnky a Adamského. Do druhé části hry sice Pardubičtí vlétli, obrovské šance měli Dopita, Hejduk a Hemský, Tomáš Duba v brance Plzně ale čaroval. „Na hráčích leží deka, nejsou v pohodě a na zakončení je to vidět,“ uvedl Šejba.
Zlomové momenty nastaly po snížení Divíškem na 2:1. Pardubice Plzeň přehrávaly, na druhé straně ale ujel Adamský s Pospíšilem a gól na 3:1 Plzeň postavil na nohy. Psychicky nalomené Pardubice pak definitivně dorazila hrubka gólmana Kameše. Ten v poslední minutě druhé části hry pustil za svá záda lehké nahození Pavla Šreka a z gólu do šatny už se tým nevzpamatoval. V poslední třetině chybělo nasazení. „Zlomili jsme se. Kluci jsou ve stresu. Omlouvat je ale nemůžu. Jsou za to placeni, takže se i v takových situacích musejí do hry položit,“ míní Šejba.
Pardubice tedy dál zůstávají bez bodů, snadné je získat to ale nebudou mít ani v neděli, kdy jedou opět ven. Chytit se budou snažit tentokrát na pražské Spartě.