Lasselsberger deklasoval Jihočechy

Ve 29. kole hokejové Tipsport extraligy zdolali Plzeň tým Českých Budějovic 5:1.

Hokejisté Plzně v 29. kole extraligy porazili České Budějovice vysoko 5:1 a odčinili tak své domácí zaváhání s tímto soupeřem z první čtvrtiny soutěže.
Vyrovnané utkání rozhodl závěr první třetiny, kdy hráči Lasselsbergeru skórovali dvakrát za necelé tři minuty. Navíc Západočechy podržel gólman Málek, který předčil svého protivníka Cháberu.
Úvod utkání ale vyšel lépe rychle bruslícím hostům a domácí gólman Málek musel po Moravcově chybě ve středním pásmu čelit samostatnému úniku Veselého v oslabení, hostující útočník ale
bekhendový blafák zakončil střelou vedle pravé tyče. Za chvíli Málek vyrazil střelu osamoceného Hudce.
Poté se pustili do útočení také domácí. Paradoxně však skórovali až při vlastním oslabení, když se po chybě Jihočechů při zakládání útoku zmocnil kotouče Adamský a své sólo zakončil povedeným blafákem.
V poslední minutě první třetiny si navíc Chábera srazil do sítě Kracíkovo nahození zpoza branky a hosté rázem prohrávali o dva góly.
Na začátku druhé části ale Chábera své mužstvo podržel, když kryl Moravcovu střelu bez přípravy. Při dalším střídání však už byl proti Padělkově pokusu bezmocný. Domácího kanonýra vybídl ke
střele do poloodkryté branky přesnou přihrávkou Vorel. Hosté však nesložili zbraně a Posmyk při přesilovce střelou z levého kruhu znovu snížil na dvougólový rozdíl.
O další radost hosty připravil Málek, který podruhé v utkání uspěl tváří v tvář proti Hudcovi. Závěrečná třetina byla podobná. Oba týmy si vytvářely brankové příležitosti, proměnit je ale dokázali pouze domácí, jejichž trenér už posílal do hry jen tři útoky. Nejdříve překonal
Cháberu od modré čáry plzeňský kapitán Trnka, a když Českobudějovičtí promarnili téměř minutovou přesilovku pět na tři, udeřili domácí popáté. Důras vyslal do úniku Šindela a ten překonal Cháberu střelou nad lapačku.
Konec utkání se pak už proměnil v exhibici Západočechů.
Radim Rulík (asistent Plzně): "Byli jsme dnes produktivnější v koncovce, a to rozhodlo. V každé třetině jsme sice měli hlušší místa, kdy nás hosté zatlačili, při nich nás ale podržel gólman
Málek. Jsme rádi, že jsme dali více gólů, než je u nás obvyklé. Obránce Robert Jindřich končí ze studijních důvodů v našem mužstvu. Stáhli jsme kvůli tomu Lukáše Půlpána z Berouna a jednáme i o působení Milana Vobořila."
Josef Jandač (trenér Českých Budějovic): "Utkání rozhodl závěr první třetiny, kdy domácí dvakrát skórovali. Navíc jejich druhý gól byl do šatny, a to poznamenalo psychiku našich hráčů. V první třetině také Veselý neproměnil samostatný únik. Plzeň proměnila 90 procent svých šancí, a to bylo také rozhodující."
Tipsport extraliga, 29. kolo: Lasselsberger Plzeň - České Budějovice 5:1 (2:0, 1:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 17. Adamský, 20. Kracík (Cartelli), 22. A. Padělek (Vorel), 46. Trnka (Šindel), 54. Šindel (Důras) - 25. Posmyk (Gřegořek). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4805.
Plzeň: Málek - Cartelli, Štěpánek, Jindřich, Trnka, Nedoma, Výborný, Vobořil - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Šindel, Adamský - Látal, Kepl (14.
Pulpán), Tvrdoň. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
České Budějovice: Chábera - Posmyk, Gřegořek (41. Kotaška), Kutlák, Mucha, Jindra, Vydarený - Veselý, Krátoška, Brabenec - Šimánek, Hübl, Sailer - M. Hudec, Vak, Kotrla - L. Havel, Mertl,
Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.