Lasselsberger deklasoval Zlín

V 15. kole extraligy hokejisté Plzně přehráli tým Hamé 4:0, gólman Málek poprvé v sezoně neinkasoval

V 15. kole hokejové extraligy porazila Plzeň Zlín 4:0. V dresu Hamé se poprvé v letošní sezoně objevil Petr Leška, který se vrátil z neúspěšného angažmá ve Švédsku.
Více na sebe v utkání upozornil střelec úvodní branky zápasu Jiří Zelenka. Třiatřicetiletý útočník tak zaokrouhlil počet svých tref v nejvyšší soutěži na rovných 250. Domácí navíc ukončili sérii tří proher v řadě a gólman Roman
Málek si připsal první čisté konto v letošním ročníku. Hosté poté utrpěli teprve čtvrtou porážku v sezoně.
Úvod utkání vyšel lépe domácím a zaslouženě se dostali do vedení. Obránce Výborný našel křižnou přihrávkou osamoceného Zelenku, zkušený útočník si kotouč zpracoval a poté překonal
hostujícího gólmana Murína střelou příklepem. Největší šanci hostů v první třetině měl navrátilec Leška, s jeho samostatným
únikem zakončeným tvrdou střelou si ale Málek poradil. Hostům se úvodní část herně příliš nevyvedla a navíc 27 sekund před jejím koncem inkasovali podruhé. Důras a Šindel si
vyměnili kotouč za brankou a první jmenovaný ho poslal na modrou čáru Cartellimu, který střelou těsně nad ledem k levé tyčce překvapil Murína.
Hosté se ve druhé třetině výrazně zlepšili, díky střelám obránců si totiž vynutili tlak. Blízko ke gólu měl Mokrejš, který se pokusil zasunout kotouč do sítě po objetí Málkovy branky,
strážce domácí svatyně se ale překonat nenechal. Poté se neujala ani nepříjemná teč Čecha po chytrém nahození Malinského. Na Málkovi ztroskotal také Melenovský po přesné přihrávce Krále.
Hosté se ve snaze vstřelit kontaktní branku tlačili do útoku až příliš a domácí hrozili z rychlých kontrů. Třikrát v rozmezí pěti minut ujížděli dva domácí útočníci na jediného obránce
hostů. Při prvním přečíslení prováhal Moravec okamžik pro přihrávku, při druhém napálil kotouč zbrkle do Murína Šindel a při třetím Padělek těsně minul branku. Přesto se hosté neustále tlačili do útočné třetiny. Čas však
hostům rychle utíkal a další šance už ve třetí třetině nepřicházely. Naopak třetí gól domácích mohl přidat Padělek, jeho střelu ale ležící Murín zázračně zneškodnil lapačkou.
Definitivní rozhodnutí přinesl až průnik Matějovského v přesilové hře. Domácí útočník si nabruslil před Murína a překonal ho střelou mezi
betony. Třetí inkasovaná branka hosty naprosto položila a zbytek zápasu odehráli v křeči. Konečnou podobu výsledku dal aktivní Padělek. Závěr utkání se změnil v domácí exhibici. Přesto mohl Málkovi v předposlední minutě zkazit čisté konto Mokrejš, domácího gólmana ale zachránila levá tyč.
Radim Rulík (asistent Plzně): "Klíčová byla naše druhá branka v poslední minutě první třetiny. Zlín poté musel otevřít hru a my jsme měli mnoho možností skórovat po přečíslení. Šance jsme ale
nevyužili. Musím dnes mužstvo pochválit, v závěru jsme přidali dvě krásné branky a konečně jsme odehráli utkání bez obdržené branky."
Jaroslav Stuchlík (asistent Zlína): "Stěžejní byla první třetina, kdy domácí ze šesti střel vytěžili dva góly, což byla skvělá produktivita. Poté jsme hru otevřeli, vytvořili jsme si šance,
ale naši útočníci dnes nedokázali žádnou využít. Petr Leška splnil naše očekávání, jeho hru známe."
Tipsport extraliga, 7. kolo: Lasselsberger Plzeň -Hamé Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0). Branky a nahrávky: 6. Zelenka (Výborný), 20. Cartelli (Důras, Šindel), 54. Matějovský, 56. A. Padělek (Kracík). Rozhodčí: Minář - Bláha, Šátava. Vyloučení: 5:5, navíc I. Rachůnek (Zlín) 10 min.
Využití: 1:0. Diváci: 5020.