Lasselsberger je stále bez vítězství

Hokejisté Plzně neporazili ani poslední tým tabulky, se Vsetínem pouze remizovali 1:1

Hokejisté Plzně se nedočkali kýžené výhry ani proti jedinému týmu, který je v tabulce za nimi. Nad Vsetínem dlouho vedli, ale tři branky jim neuznal rozodčí, třikrát trefili tyč a Stantien na začátku třetí třetiny vyrovnal. Na výsledku 1:1 nic nezměnilo ani prodloužení. Oba soupeři tak
stále marně usilují o první výhru v sezoně.
Plzeňští si v utkání vytvořili místy až drtivý tlak, ale často ztroskotávali na devatenáctiletém debutantovi v brance Vsetína Martinu Šteflovi. Vinou špatné obrany hostů se na mladého brankáře valil jeden útok domácích za druhým. Při přesilovkové šanci Kracíka hosty od pohromy Štefl zachránil vleže, když nadvakrát zastavil dorážku domácího útočníka.
Poté se hosté úspěšně ubránili v oslabení, ale když se vrátil na led vyloučený Gorev, našel Matějovský přihrávkou od pravého mantinelu Josefa Straku a ten ranou bez přípravy otevřel skóre. V
závěru první třetiny mladý tým hostů přitvrdil, domácí znervózněli a hra se vyrovnala. Do sítě se poté trefil Matějovský, ale vteřinu předtím pískal sudí Bolina faul Adamského.
V úvodu druhé části dokonce přidali domácí po Padělkově dorážce další gól, ale Bolina jej po telefonátu s videorozhodčím neuznal. Tlak domácích ovšem trval, Matějovský byl blízko úspěchu vleže při dorážce rány Adamského.
Domácí se tlačili dopředu, ale zapomněli na vsetínského Květoně, který si počkal na modré čáře a když se zmocnil puku, uháněl ze strany na Málka. Akci zakončil tvrdou střelou, kterou
domácí brankář vyrazil ramenem. To byla pouze ojedinělá akce hostů směrem dopředu. Naopak při bekhendovém pokusu domácího ostrostřelce Padělka měl znovu napilno Štefl, kterému za chvíli
po ráně Cartelliho od modré čáry pomohla znovu pravá tyč.
Souboj domácích hráčů s mladým brankářem hostů pokračoval i ve třetí třetině. Nemohoucnost domácích při zakončení dokumentoval Josef Straka, který trefil znovu pouze tyč poloodkryté branky. Druhá branka utkání tak padla až ve 44. minutě. Překvapivě však skórovali hosté. Tomík vybojoval kotouč za brankou, přihrál Stantienovi a ten přehodil bezmocného Málka.
O čtyři minuty později dorazil Padělkovu střelu do sítě Andrašovský, rozhodčí Bolina ovšem už předtím omylem přerušil hru, a tak branka zase neplatila. Domácím se nepodařilo skórovat ani
při minutu trvající přesilovce pět na tři.
V prodloužení už oběma stranám docházely síly.
"Jsem smutný, byl to náš další špatný výkon doma. Je mi líto diváků, na co se musí dívat, přesto jich stále chodí dost. Je to velké zklamání, sráží nás neproduktivita a navíc chybí zranění Trnka s Moravcem. A dnes se k nim znovu přidal Nedoma, který má lehký otřes mozku. Hrajeme i s hráči, se kterými jsme nepočítali do základní sestavy. Musíme se pokusit i přesto získávat body. K výkonu rozhodčích se nesmím, ani nechci, vyjadřovat. Totéž platí o mém dalším působení
v klubu," uvedl plzeňský kouč Marek Sýkora.
Jeho protějšek, vsetínský trenér Vladimír Jeřábek, byl spokojenější. "Získali jsme první bod venku, i když jsme v první třetině znovu propadli. Domácí však nedokázali přidat druhou branku. Ve druhé části už hráči zjistili, že se dá
hrát i venku a náš výkon se zlepšil. Já musím poděkovat hráčům za bojovný výkon a navíc bych chtěl vyzdvihnout výkon mladého brankáře Štefla, který nás podržel."
Tipsport extraliga, 7. kolo: Lasselsberger Plzeň -Vsetínská hokejová 1:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 -0:0). Branky a nahrávky: 13. J. Straka (Matějovský) - 44. Stantien (Tomík). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:11.
Bez využití. Diváci: 4566.
Plzeň: Málek - Cartelli, Jindřich, Klaus, Štěpánek, Nedoma (29. Trojovský), Štich - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Adamský, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, Havelka - Kocák, M. Straka, Kica.