Lasselsberger na mistra nestačil

Hokejisté Plzně podlehli v extralize Pardubicím, jediný gól dal Vorel, který na východě Čech hostuje právě z Plzně

Hokejisté Plzně podlehli v utkání 23. kola extraligy mistrovským Pardubicím 0:1. Hosté se po čtyř porážkách za sebou dočkali tříbodového zisku. Nejtěsnější výhru zajistil Moelleru v
úvodu druhé třetiny gólem v početní převaze Marek Vorel, který na východě Čech právě z Plzně hostuje výměnou za Petra Koukala.
Lasselsberger přes osm přesilovek vyrovnat nedokázal a navíc v posledních dvou domácích utkáních skórovali pouze jednou.
Začátek utkání mezi dvěma mužstvy, která hrají v letošní sezoně nevyrovnaně, poznamenalo množství menších trestů. Domácí gólman Málek byl poprvé v permanenci při přesilovce vlastního týmu, se střelou tísněného Hlinky si však poradil. Málkův
protějšek Hylák se zase vytáhl při Moravcově střele a za chvíli i při tečí svého bývalého spoluhráče Koukala. Ani jedno z mužstev nemělo navrch, hra se přelévala z jedné strany na druhou.
Hostující Havíř vypálil od modré čáry, Málek prudký kotouč pouze vyrazil před dojíždějícího Mikesku, ten však z dorážky netrefil branku.
Druhá třetina začala pro domácí špatně, Štěpánek byl totiž vyloučen za hrubost a už po osmi vteřinách hosté nabídnutou výhodu využili. Bek Mudroch vypálil tvrdě od modré čáry, Málek
stihl kotouč na poslední chvíli vyrazit pouze před sebe na brankoviště, tam se nejrychleji zorientoval explzeňský Vorel a svou první brankou v pardubickém dresu otevřel skóre.
S domácími změna stavu otřásla, začali kupit chyby v rozehrávce a měli problémy přejít přes střední pásmo do své útočné třetiny. Hosté ovládli zbytek druhé třetiny a Málek musel
zastavit svým levým betonem Kolářovu ránu z levého kruhu.
Nervozitu na domácích hokejkách málem potrestal v oslabení agilní Vorel, domácí gólman ale své spoluhráče znovu podržel.
Ve třetí části zamíchal kouč domácích Sýkora se složením útočných formací. Kýžené vyrovnání to však nepřineslo, nejblíže k vyrovnání byl Jindřich, Hylák jeho přesilovkovou ránu s přehledem vyrazil. Zvýšit hubené vedení hostů mohl Kolář, Málek ale jeho táhlou střelu vytěsnil reflexivně hřbetem lapačky mimo branku. Domácí v závěrečných vteřinách ještě zkoušeli bezúspěšně hru bez brankáře.
Radek Kampf (asistent Plzně): "Utkání jsme nezačali špatně. Pardubice nás ale svou dobrou obranou nepustily do výraznějších šancí. Když
nedokážeme celé utkání vstřelit gól, nemůžeme myslet na výhru. Naše hra doplácí na to, že nám chybí dva centři. Ta přechodová fáze přes střední pásmo proto není dobrá. Marodkou naše mužstvo
prostě trpí."
Jiří Šejba (asistent Pardubic): "Po nepovedených zápasech přišel konečně úspěšný zápas. My jsme ho museli vyhrát, jinak bychom se dostali do spodku tabulky. Pojetí Plzně v domácích zápasech je
agresivní, na což jsme hráče upozorňovali a oni se s tím vypořádali. Po úvodním tlaku Plzně bylo utkání vyrovnané, díky brance ze druhé třetiny jsme už ve zbytku utkání nemuseli tolik tvořit, to nám prospělo. Naopak Plzeň byla pod tlakem, aby
vyrovnala a už to nedotáhla."
Tipsport extraliga, 23. kolo: Lasselsberger Plzeň - Moeller Pardubice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branka a nahrávky: 25. Vorel (Mudroch, Mikeska). Rozhodčí: Minář - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:8, Andrašovský (Plzeň) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 5776.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Nedoma, Štěpánek - A. Padělek, Koukal, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - Důras, M. Straka, Adamský - Kepl, Tvrdoň.