Lasselsberger nestačil na Bílé Tygry

Hokejisté Plzně prohráli ve 21. kole Tipsport extraligy doma s Libercem 1:3

Liberečtí hokejisté neslevili ze svého tempa ani na ledě Plzně, vyhráli tam 3:1 a protáhli svou
neporazitelnost už na kulatých deset utkání.
Západočeši sice po rychlém gólu vedli, hosté však ještě do první přestávky zásluhou novopečeného reprezanta Nováka vyrovnali a dvěma trefami ve zbývajících dvou třetinách dokonali obrat.
Plzeňští na druhý tým tabulky většinu utkání nestačili a navíc nedokázali využít ani jednu z šesti přesilovek. S Bílými Tygry mají dlouhodobě špatnou bilanci: dokázali plně bodovat pouze v
jediném vzájemném utkání v historii.
Naději měli alespoň na začátku zápasu. Jejich kanonýr Andrašovský po Moravcově vyhraném vhazování prostřelil Hniličku bombou z mezikruží. Po obdržené brance se hosté zvedli a postupně
ovládli dění na ledě. Při Procházkově střele ještě od pohromy zachránil domácí svým levým betonem gólman Málek.
Plzeň pak zahrozila z rychlého brejku, Andrašovského střelu však zastavila pravá tyč. Následný tlak hostů přetavil ve vyrovnání Novák, když Málka překonal střelou nad beton z pravého
kruhu.
Hosté měli navrch také ve druhé třetině a záhy se dostali do vedení. Vampola přihrál od pravého mantinelu před branku najíždějícímu Holubovi a ten kotouč tečoval mimo dosah klečícího
Málka. S domácími mohlo být ještě hůř, sudí Bolina ale pískl ještě před tím než Málkem vyražený puk dopravil do sítě Rataj.
Největší šanci domácím zmařil Hnilička, který ve skluzu vyrazil střelu Šindela, kterého našel před brankou v poslední minutě druhé části Důras.
Definitivní rozhodnutí přinesl úvod závěrečného dějství, kdy hosté udeřili potřetí. Klimentovu střelu z otočky ještě Málek vyrazil, na bekhendovou dorážku nepokrytého Víška už dosáhnout
nemohl. Domácí se s vývojem zápasu nevyrovnali, Hnilička měl potíže pouze s Jindřichovou střelou z mezikruží, kterou vytěsnil mimo branku vyrážečkou. Domácí tak utrpěli jubilejní desátou
porážku sezony.
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Začali jsme výborně, ale najednou jsme přestali hrát. Po vyrovnávací brance jsme se ve zbytku první
třetiny úplně vytratili. Ve druhé a třetí třetině nemůžu hráčům nic vytknout, snažili se, utkání se vyrovnalo, ale Liberec byl důraznější v koncovce. Rozhodující bylo také to, že nemáme více
kvalitních hráčů do čtvrté řady. Faktem je, že máme několik zraněných hráčů a někteří navíc nastupují se zraněními."
Josef Paleček (trenér Liberec): "Věděli jsme, že Plzeň byla v poslední době doma úspěšná a opět odehrála celé utkání naplno. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, což se nám až na
začátek utkání podařilo. Vycházela nám také hra ve středním pásmu. Rozhodlo to, že jsme byli důraznější v koncovce. I přesto, že jsme už deset utkání neprohráli, nesmíme přestat poctivě
pracovat, nemůžeme spoléhat na to, že se z nás soupeři rozklepou."
Tipsport extraliga, 21. kolo: Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).
Branky a nahrávky: 4. Andrašovský (D. Moravec) - 16. V. Novák (Šachl, Jiruš), 25. Holub (Vampola), 43. Víšek (Klimenta, Jech). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:6, navíc
Matějovský (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4665.
Plzeň: Málek - Cartelli, Trnka, Jindřich, Výborný, Klaus, Štěpánek - A. Padělek, D. Moravec, Andrašovský - Zelenka, Koukal,
Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, Kepl, Tvrdoň.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Richter, Holub, Krstev, Derner, Jiří Hanzlík - Vaic, Šachl, V. Novák - Plodek, Vampola, S. Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta,