Lasselsberger nestačil na Hamé

Hokejisté Plzně prohráli v 28. kole extraligy ve Zlíně 1:4. Hostům nepomohl ani útočník Vítek, který přestoupil z Třince.

S novou posilou, čtyřiadvacetiletým útočníkem Josefem Vítkem z Třince, se hokejisté Plzně představili na ledě Hamé ve Zlíně. Hosté sice více než polovinu zápasu drželi těsné vedení, jenže v poslední třetině třikrát inkasovali a prohráli 1:4.
Jediný gól zaznamenal v 8. minutě útočník Padělek, který dorazil do sítě odražený puk po předechozí střele obránce Vobořila.
Domácí vyrovnali při vlastním oslabení, kdy se štěstím skóroval Král. Místo plzeňské jedničky Málka, který laboruje se zraněním zad, se do branky postavil Jež.
Vítek, který si letos připsal šest bodů za tři góly a tři přihrávky, se postavil na levé křídlo čtvrté formace vedle Tvrdoně a Látala.
Vítězný gól Hamé zařídil ve 48. minutě Vosátko, který ve spolupráci s Čechem využil přečíslení dva na jednoho.
Tipsport extraliga, 28. kolo: Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 4:1 (0:1, 1:0, 3:0). Branky a nahrávky: 35. Král, 48. Vosátko (Martin Čech), 54.
Martin Čech (Barinka), 57. Rachůnek (Martin Čech) - 8. A. Padělek (Vobořil). Rozhodčí: Konc (SR) - Michal Čech, Chytil. Vyloučení: 8:11, navíc Adamský (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4432.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, J. Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Kristek - Barinka, Martin Čech, Rachůnek - Kubiš, Záhorovský, Piluša.
Plzeň: Jež - Cartelli, Výborný, Vobořil, Jindřich, Nedoma, Mazanec, Pulpán, Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Koukal, Adamský - Látal, Tvrdoň, Vítek.