Lasselsberger oplatil Spartě porážku

Extraligoví hokejisté Plzně prazili v přípravném duelu v Praze domácí Spartu vysoko 5:2

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru se rychle otřepali z úterní porážky v přípravném duelu, kdy doma podlehli Spartě 1:6. Dnes dopoledne v Praze stejného soupeře porazili 5:2. V dresu Plzně odchytal výborný zápas brankář Petr Jež, v obraně se objevil Matěj Trojovský, odchovanec plzeňského hokeje, který však poslední léta strávil za oceánem.
Plzeň si už v úvodní části vytvořila tříbrankový náskok. Za záda sparťanského gólmana Schwarze se trefili Polák, Důras a v přesilovce Paroulek. Ještě v první třetině snížil Toman, ale otěže utkání držela pevněji v rukou sestava plzeňského kouče Marka Sýkory.
Po bezbrankové druhé třetině se v posledním dějství prosadil Padělek, který si připsal ve druhém přípravném zápase už druhý gól. Vzápětí sice kontroval Sivek, ale poslední slovo měl hostující Jelínek.
V pondělí brzy ráno Lasselsberger odjíždí na krátké herní turné do Švýcarska. Postupně se utká s Klotenem, Zugem a Curychem. V pondělí 15. srpna pak do Plzně přijede slavný ruský klub CSKA Moskva, hrát se bude od 17.30 hodin.
Sparta Praha - Lasselsberger Plzeň 2:5 (1:3, 0:0, 1:2). Branky: 17. Toman, 46. Sivek - 3. Polák, 8. Důras, 12. Paroulek, 45. Padělek, 51. Jelínek.
Plzeň: Jež - Štěpánek, Jindřich, Nedoma, Štich, Šrek, Trojovský, Pulpán, Neckář - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Padělek, Kracík, Vorel - Důras, Kocák, Havelka - Jelínek, Kica, Polák.