Lasselsberger podlehl Vítkovicím

Hokejisté Plzně po třech výhrách v řadě prohráli, Moravanům k vítězství 4:3 pomohly tři góly ve druhé třetině

Hokejisté Plzně podlehli ve 27. kole extraligy Vítkovicím 3:4. Hráči Lasselsbergeru sice sehráli
skvěle první třetinu, Moravané však kontrovali třemi trefami ve druhé části a utkání díky precizní defenzívě a spolehlivému výkonu gólmana Pince dovedli k vítězství.
Naopak jeho protějšek Málek se nechal v polovině utkání vystřídat. Zápas plný vyloučení tak ukončil třízápasovou vítěznou sérii domácích.
Úvod utkání hostům, kteří nastoupili se čtyřmi útoky, vůbec nevyšel. Domácí si vynutili tlak a rána obránce Cartelliho od modré čáry se otřela o tyčku branky hostů. Za chvíli se po přesné
přihrávce Jindřicha ocitl sám před brankářem Pincem Kracík, strážce hostující svatyně se však přelstít nenechal.
Do vedení se nakonec dostali domácí při vlastním oslabení. Tvrdoň vybojoval kotouč v obranném pásmu, ujel obráncům a samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi Pincovy betony.
Hosté se v úvodní části nepropracovali k vážnějšímu ohrožení domácí branky. Naopak v poslední minutě měli štěstí, když Moravec a po něm Straka nezužitkovali Kracíkovu přihrávku před
poloodkrytou branku při přesilovce.
První polovina druhé třetiny ale přinesla obrat utkání. Nejprve se dostal po chybě Cartelliho ke kotouči na modré čáře Philipp a jeho střelu tečoval mimo Málkův dosah Procházka. Za dvě
a půl minuty přidal druhý gól hostů Kuboš, když jeho nepříliš prudkou přesilovkovou střelu propustil Málek neštastně za svá záda.
Domácí se ale nepoložili a v polovině utkání vyřešil Výborný přečíslení přihrávkou na najíždějícího Cartelliho, který ranou
nad Pincovu lapačku. Za necelou minutu a půl však
Málek nechtěně posunul kotouč hostujícímu Krenželokovi, který od levého mantinelu našel před prázdnou brankou nepokrytého Irgla a
ten vrátil hostům vedení.
Smutný Málek po třetí inkasované brance přepustil místo Ježovi a domácí se znovu tlačili do útoku. Po ideálním vysunutí od Moravce mohl srovnat Straka, Pinc však jeho nájezd z levé strany
zlikvidoval skluzem.
Na začátku závěrečné třetiny domácí ve snaze
o vyrovnání propadli ve středním pásmu, hbitý Krenželok přihrál Káňovi a juniorský reprezentant důrazně dotlačil kotouč do branky. Křečovité úsilí domácích vedlo už pouze k Padělkově
snížení při dvojnásobné přesilovce. Moravané tak přemohli Západočechy podruhé v sezoně.
Marek Sýkora (trenér Plzně): "První třetinu jsme sehráli dobře a je škoda, že jsme skórovali pouze jednou. Bohužel ve druhé třetině hráči hráli laxně, nenastoupili do ní soustředěně a Vítkovice to potrestaly góly a převzali iniciativu. My jsme už do konce zápasu tahali za kratší konec. Střídání Málka bylo na pokyn z lavičky, doufal jsem, že by to mohl být impulz pro mužstvo. Trnka
nenastoupil, protože jej při rozbruslení píchlo v třísle a nemohl hrát."
Miloš Holaň (asistent Vítkovic): "Mužstvo povzbudil návrat Jiřího Burgera, který nastoupil se sebezapřením a moc nám pomohl. V Plzni jsme potřebovali po dvou smolných prohrách konečně bodovat. V první třetině jsme ale nehráli dobře a můžeme být rádi, že jsme inkasovali pouze jednou. Díky přísnému vylučování se hráči nemohli dostat tak rychle do tempa. Od druhé třetiny se náš výkon
zlepšil a já musím všem hráčům poděkovat za vůli po vítězství."
Tipsport extraliga, 27.kolo: Lasselsberger Plzeň -Vítkovice Steel 3:4 (1:0, 1:3, 1:1). Branky a nahrávky: 7. Tvrdoň, 31. Cartelli (Výborný, M.
Straka), 55. A. Padělek (Andrašovský) - 25. R. Procházka (Philipp), 28. Kuboš (Philipp), 32. Irgl (Krenželok), 47. Káňa (Krenželok). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:9, navíc Philipp (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5163.
Plzeň: Málek (32. Jež) - Cartelli, Výborný, Klaus, Štěpánek, Nedoma, Jindřich, od 53. navíc Pulpán - Zelenka, D. Moravec, M. Straka - Důras, Koukal, Adamský - A. Padělěk, Kracík, Andrašovský
- Sakata, Látal, Tvrdoň.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, R. Polák, od 37. navíc Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler