Lasselsberger potřetí v řadě vyhrál

Hokejisté Plzně porazili doma Spartu 4:1, v sobotu se představí ve Znojmě

Hokejisté Plzně porazili v jedenácté extraligovém kole pražskou Spartu 4:1 a připsali si tak třetí
výhru za sebou. Hostující tým sice na západě Čech vedl zásluhou Petra Tona 1:0, ale David Moravec a Aleš Padělek skóre ve druhé polovině zápasu otočili ve prospěch domácích.
Pražané do Plzně dorazili ve značně oslabené sestavě, vedle tradičních marodů jim chyběl například ještě Štrba či Kratěna. Hráči Lasselsbergeru toho využili a hned od počátku si vytvořili tlak. Už ve druhém střídání hostujícím obráncům unikl Josef Straka, svou první střelou ještě branku gólmana Břízy netrefil, bekhendovou dorážkou ale orazítkoval tyčku.
Hosté se naopak radovali po první povedené akci. Dobroň vyslal kolmou přihrávkou do samostatného úniku Tona, který překonal bekhendovým blafákem zakončeným střelou po ledě gólmana Málka. Plzeňské inkasovaná branka nabudila a Bříza se musel překonávat. Nejprve zlikvidoval teč Josefa Straky a poté Matějovského střelu z bezprostřední blízkosti. Nejlepší zákroky si ale schoval na dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku domácích, kdy zázračně zastavil kotouč mířící do sítě po Moravcově dorážce a za chvíli v leže zachytil
do lapačky Kracíkovu ránu do poloodkryté branky.
Po úspěšně sehraném oslabení hosté vyrazili do útočného pásma a rychlou souhru zakončil Růžička střelou do pravé tyče.
Úvod druhé části přinesl mnoho nepřesností na obou stranách a hra se odehrávala především ve středním pásmu. Hosté mohli zvýšit na 2:0, po vyhraném buly ale Černoškovu tvrdou ránu vyrazil Málek. Pak převzali otěže utkání do svých rukou znovu domácí, kteří hráli po zranění Vorla na tři útoky jako hosté. Domácí obránce Výborný našel přihrávkou zpoza branky Moravce, ten trefil tyč a
od Břízových zad se kotouč odrazil do sítě. Hosté po vyrovnávací brance začali kupit chyby v obraně a od další pohromy je při střele před brankou osamoceného Tvrdoně uchránil jen dobře
postavený Bříza. V poslední minutě druhé části zajel za branku hostů Andrašovský a přesnou zadovkou oklamal celou obranu i s gólmanem
a Moravec neměl problém skórovat a svým druhým gólem v utkání dokonal obrat.
Závěrečná třetina začala pro hosty katastrofálně,
důrazem před brankou se nadvakrát prosadil Padělek. O devatenáct vteřin později seděl na trestné lavici hostující Hlavačka a domácí přesilovku přetavili ve čtvrtý úspěch. Kracík přihrál Padělkovi, který střelou bez přípravy překonal Břízu počtvrté. Trenér hostů Šindel si vzal time out, na vyrovnání už ale hosté neměly síly, ani čas a ani šesté utkání na kluzištích
soupeřů jim nepřineslo tři body.
Radim Rulík (Plzeň): "Rychle inkasovaný gól nás na chvíli zabrzdil, pak jsme si ale vytvořili šance, které Bříza v první třetině vychytal. Ve druhé třetině hráči doslova šli za výhrou a
po druhém gólu jsme hru ovládli. Hosty definitivně zlomila využitá přesilovka v závěrečné třetině. Dnes musím pochválit celé
mužstvo."
Jaromír Šindel (Sparta): "Nebaví mě vypočítávat zraněné, Kratěna se Štrbou nenastoupili kvůli střevním potížím. Každopádně dnes hráči zklamali především po stránce disciplíny, v tom nás
domácí předčili a navíc hráli lépe i přesilovky."
Tipsport extraliga, 11. kolo: Lasselsberger Plzeň - Sparta Praha 4:1 (0:1, 2:0, 2:0). Branky a nahrávky: 33. D. Moravec (Výborný), 40. D. Moravec (Andrašovský), 43. A. Padělek (Kracík), 45. A. Padělek (Kracík, Andrašovský) - 5. Ton (Dobroň). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Vopat (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6710.
Plzeň: Málek - Nedoma, Štěpánek, Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Klaus - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Vorel, Kepl.
Sparta: Bříza - Dobroň, Toman, Černošek, Jan Hanzlík, Hlavačka, Stehlík, od 46. navíc Bolf - Ton, Marek, Chabada - M. Růžička, Sivek, Špaňhel -Netík, Jakub Šindel, Vopat (25. - 38. Dragoun).