Lasselsberger přehrál Znojmo

Hokejisté Plzně v 17. kole O2 extraligy porazili na domácím ledě Znojemské orly vysoko 5:1.

Hokejisté Plzně vyhráli i třetí domácí zápas pod
vedením trenéra Jiřího Kučery a v utkání 17. kola zvítězili nad Znojmem vysoko 5:1. Orli propadli venku podruhé za sebou, protože před týdnem utrpěli debakl 1:7 v Kladně. Jihomoravané nezvládli závěr druhé části, když v její poslední minutě domácí dvěma trefami zvýšili na 4:1.
Plzeňští, kteří měli v nohou sobotní televizní porážku 3:5 na ledě Vítkovic, se dostali do vedení už ve třetí minutě. Cartelliho nahození od modré čáry totiž tečoval mimo dosah znojemského gólmana Trvaje před brankou clonící Divíšek. O čtyři minuty později obral domácí Adamský ve vlastní třetině o kotouč váhajícího Bičánka. Mladý plzeňský forvard následné přečíslení vyřešil tvrdou střelou, která prošla Trvajovi mezi betony.
Dvoubrankové manko hosty probralo, strážce domácí svatyně Málek ovšem zastavil svým pravým betonem pokus Svobody zakončujícího po objetí branky.
Hra se sice vyrovnala, za chvíli měli však domácí minutovou přesilovku pět na tři. Hosty od třetí pohromy uchránil jen skvělý Trvaj, který lapačkou
zastavil Zelenkovu střelu z pravého kruhu.
Na začátku prostřední části domácí dohrávali čtyřminutovou přesilovku, během níž po Králově chytré křižné přihrávce přes celou třetinu
neprostřelil Trvaje Fabuš. Poté převzali iniciativu hosté. Zlepšili pohyb a donutili tak domácí hráče k faulům. Při téměř dvouminutové dvojnásobné početní výhodě nejprve ztroskotal na Málkovi Němeček a za chvíli zastavila Pucherův pokus švihem pravá Málkova tyč. Hosté snížili až po skončení přesilovky: Dopita se odpoutal od mantinelu a bekhendem zasunul kotouč ke vzdálenější tyčce. Znojemský obr mohl o střídání později dokonce vyrovnat, individuální akci však zakončil nedůrazně.
Domácí se vzpamatovali až těsně před druhou sirénou. V poslední minutě druhé třetiny totiž zvýšil po ukázkové kombinaci druhého útoku na 3:1
Důras. Čtyři vteřiny před pauzou navíc překonal Trvaje po nedůslednostech hostující obrany střelou švihem z mezikruží Cartelli.
Aktivitu si domácí přenesli také do závěrečné části. Agilní první pětka domácích uzavřela hosty v jejich obranném pásmu a po závaru před Trvajovou
brankou skóroval z bezprostřední blízkosti opět útočně laděný bek Cartelli. Pátý gól domácím výrazně zvedl sebevědomí a zbytek utkání proměnili v exhibici. Od většího debaklu zachránil hosty jen Trvaj, který zlikvidoval
Matějovského samostatný únik zakončený blafákem a Padělkovu ránu švihem. V poslední minutě se ještě popral Bičánek s Matějovským a domácí poté přežili
oslabení tři na pět.
Jiří Kučera (Plzeň): "Chleba se v dnešním utkání lámal za stavu 2:1, kdy rozhodly dva naše góly v poslední minutě druhé třetiny. V hokeji je sice
možné všechno, kluci to ale už dotáhli k výhře. Bylo vidět, že kluci byli zdravě naštvaní z toho, že nebodovali ve Vítkovicích. Nechci snižovat výkon Znojma, hrálo tu dobře. Kluci ale ukázali obrovskou vůli po výhře."
Jan Votruba (Znojmo): "Utkání jsme nezačali dobře, v 6. minutě to bylo 0:2, v první třetině jsme soupeře vůbec neohrozili, hráli jsme příliš bázlivě. Ve druhé třetině jsme se ale zlepšili, za stavu 1:2 jsme hráli dobře a mohli vyrovnat. Dvě taktické chyby z poslední minuty druhé třetiny však prakticky rozhodly zápas. Na nějaký obrat jsme už nemohli pomýšlet, venku bohužel hrajeme v poslední době dost ustrašeně. Jediný, komu se dnes dařilo, byl Jiří Dopita, nikdo jiný se k němu nepřidal. Budeme se muset nad tím zamyslet."
02 extraliga, 17. kolo: Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky a nahrávky: 3. Divíšek (Cartelli), 7. Adamský (Šindel), 40. Důras (Šindel), 40. Cartelli (Divíšek), 46. Cartelli (Divíšek) - 30. Dopita
(Vaškovič). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 4516.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Pulpán, Trnka, Nedoma, Malinský - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Fabuš, Král, Ludvík - A. Padělek, J. Heřman, Šaffer. Trenéři: Kučera a Černý.
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Němeček, Mojžíš, Jareš, Kotaška, Šmach, Čakajík, Chvátal - M. Růžička, Pucher, J. Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Plášek, Haman, Beroun - Vaškovič, Harand, V. Říha. Trenéři: Hořava a Votruba.