Lasselsberger si veze předvánoční výprask z Kladna

Hokejisté Plzně si z Kladna odvezli debakl 4:10. Po dvou vyhraných utkáních opět v tom třetím neuspěli a důrazný krok k play off se nekonal.

Hokejisté Kladna potvrdili ve 34. extraligovém kole, že mají nejlepší útok v soutěži. V dnešním zápase deklasovali Plzeň 10:4 a jako první tým v sezoně dokázali soupeři nastřílet deset branek. Čtyřmi kanadskými body se na výhře domácích podílel útočník Pavel Patera. Kladno navíc vyhrálo nad Plzní vysokým rozdílem již podruhé v sezoně, předešlý duel skončil jeho výhrou 7:2.
Začátek utkání však vůbec nenaznačoval, že by střetnutí mělo skončit pro Málka a spol. katastrofou. Hosté se totiž již po 35 vteřinách ujali vedení, když Orcta překonal Divíšek. Kladno však rychle inkasovaný gól nepoznamenal a rychle se zvedlo.
Pomohla mu k tomu nejsilnější zbraň, přesilovky. První tři góly svěřenců trenéra Müllera padly právě v početní výhodě. Nejdříve se prosadil Bílek a potom hvězdné duo Patera - Procházka. První "normální" branka Středočechů z hole Frolíka přinutila trenéra Plzně Kučeru vzít si oddychový čas a místo Málka nastoupil ve 14. minutě do branky Jež.
Čisté konto však plzeňský náhradník udržel jen celé dvě minuty, než ho v oslabení překonal Gardoň. V té chvíli bylo de fakto o osudu utkání rozhodnuto. Kdyby hosté za stavu 1:1 proměnili samostatný únik Důrase, mohlo se střetnutí možná odvíjet jinak.
Plzeňáci od začátku druhé třetiny prakticky neexistovali, a když během necelé minuty Středočeši skórovali dvakrát za sebou, bylo pouze otázkou času, kdy padne vyvolávaná desítka. Domácí se v té chvíli domnívali, že zbylé branky si Západočeši dají sami, a tak si přímo při hře vybrali oddychový čas.
Rovněž hosté ukázali, že i oni umí hrát přesilovky, a dvakrát v nich překonali domácího gólmana. V další šanci však již mířili pouze do tyče, a tak klid do kladenských řad přinesl další, jak jinak než přesilovkový gól, kdy Diviš využil skvělou Paterovu přihrávku.
Kapitán domácích zářil i v poslední části hry. Nejdříve projel polovinou kluziště a přidal svůj druhý gól v utkání, svoje galapředstavení dokončil při jubilejním desátém gólu svého mužstva, když opět v početní výhodě našel volného Diviše. Mezitím Šindel také svojí druhou brankou v zápase alespoň částečně zmírnil vysokou prohru hostů.

Petr Kasík (Kladno): "Souhlasím s kolegou, že střetnutí rozhodla první třetina, kdy jsme po inkasovaném gólu nastříleli pět branek. Hráče však musím přece jen pokárat, neboť za stavu 7:1 se až příliš hnali do útoku a nemysleli na defenzivu. Chápu, že za rozhodnutého stavu je těžké mít motivaci, ale takovéto chyby by se nám v dalších střetnutích nemusely vyplatit."
František Černý (Plzeň): "Je těžko k utkání něco říci, zápas prakticky rozhodla první třetina. Sice jsme se dostali do vedení, ale Kladno prokázalo, jak skvěle dokáže hrát přesilovky. Možná, kdyby za stavu 1:1 Důras proměnil brejk, mohlo se utkání odvíjet jinak. Ale od druhé třetiny se zápas prakticky dohrával."