Lasselsberger vyhrál na ledě mistra

Plzeňští hokejisté podruhé v řadě vyhráli, v Pardubicích rozhodl útočník Kracík

Hokejisté Plzně nabírají dech. Po pátečním vítězství nad Třincem uspěli i na ledě mistrovských Pardubic, kde v 10. kole extraligy vyhráli 3:2.
Lasselsberger získal v úvodních dvou třetinách dvoubrankové vedení. Důras proměnil bleskový brejk a Andrašovský v přesilové hře dorazil za záda Lašáka střelu Moravce.
Domácí dokázali srovnat ve třetí části a pomohl jim k tomu sudí Trombík. Ten nejprve najednou vyloučil Výborného i Andrašovského a dvojnásobnou převahu využil Blažek. Za další minutu a půl, při vyloučení Adamského, pak srovnal Rolínek.
Jenže v 54. minutě přišel rozhodující úder Plzně. Útočník Kracík šikovně schoval střelu za domácího beka a Lašák našel puk až v síti - 2:3.
Pardubce v závěru zkoušely hru bez brankáře, ale neúspěšně. "Tři body jsme potřebovali jako sůl, je to skvělé," uvedl po zápase kouč Lasselsbergeru Marek Sýkora.
Tipsport extraliga, 10. kolo: Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 2:3 (0:1, 0:1, 2:1). Branky a nahrávky: 47. Blažek (Mrázek), 49. Rolínek (Čaloun, Havíř) - 6. Důras (Vorel, M. Straka), 37. Andrašovský (D. Moravec), 54. Kracík (Důras). Rozhodčí: Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6, navíc Lubina (Pardubice) 10 min.
Využití: 2:1. Diváci: 8394.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Kántor, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Blažek, Hlinka - Čaloun, Klouda, J.
Kolář I - Cetkovský, Rolínek, Lubina - Tvrdík, Koukal, Korhoň.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek, Cartelli, Výborný, od 41. Šmarda - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Důras, Vorel, M. Straka.