Lasselsberger zdolal v poháru Budějovice

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň vstoupili do Tipsport Cupu domácí výhrou 3:2 nad českobudějovickým Mountfieldem, který tak navázal na předchozí pohárový nezdar na ledě Slavie.

Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň vstoupili do Tipsport Cupu domácí výhrou 3:2 nad českobudějovickým Mountfieldem, který tak navázal na předchozí pohárový nezdar na ledě Slavie. Západočeši po snadné páteční výhře v přátelském utkání s Litvínovem narazili tentokrát na rozehraného protivníka a vinou individuálních chyb a nepřesné koncovky ještě čtyři minuty před koncem prohrávali. Skóre však následně otočili během pouhých 41 sekund.
Po bezbrankové úvodní třetině se ve druhé části ujali vedení hosté zásluhou Tomanova přesilovkového nahození od modré čáry. Domácí však stihli ještě do přestávky srovnat díky Vlasákovi a jeho pohotovém bekhendovém zakončení v přesilové hře; největší letní posila Plzně se tak v novém působišti trefila vůbec poprvé. Ve třetí třetině dostal přesněji kombinující Jihočechy znovu do vedení Veselý, když po rychlém brejku vypálil přesně pod lapačku gólmana Jariny.
Závěr ovšem patřil domácím. Necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby totiž při velkém závaru dotlačil za Altrichterova záda kotouč mladý Laš a v téže minutě dokonal obrat ve skóre brilantně provedeným trestným střílením opět Vlasák. Na výsledku už nic nezměnila ani závěrečná power play hostí.
Další utkání sehraje plzeňský Lasselsberger ve čtvrtek 9. srpna na ledě pražské Slavie od 17:30 jako další díl letního hokejového poháru. Budějovičtí přivítají v tentýž den od 17:00 Znojmo.
Výsledek:Skupina B - 1. kolo:Lasselsberger Plzeň - HC Mountfield 3:2 (0:0, 1:1, 2:1), Branky: 34. a 57. z trestného střílení Vlasák, 57. Laš - 26. Toman, 48. Veselý. Rozhodčí: Hodek - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 5:6, navíc Toman (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1500.