Letní žákovské mistrovství ČR i s úspěchy plavců SK Radbuza Plzeň

V Chomutově a Pardubicích se plavalo o žákovské medaile a titul mistra České republiky. Své kvalitní plavce do bojů vyslal Sportovní klub Radbuza Plzeň, o.s.. Dvě dívky a tři chlapci nastoupili k soubojům v chomutovském plaveckém bazénu, kde se představila česká plavecká elita dvanáctiletých žá...

V Chomutově a Pardubicích se plavalo o žákovské medaile a titul mistra České republiky. Své kvalitní plavce do bojů vyslal Sportovní klub Radbuza Plzeň, o.s..
Dvě dívky a tři chlapci nastoupili k soubojům v chomutovském plaveckém bazénu, kde se představila česká plavecká elita dvanáctiletých žáků.
Nejúspěšnější závodnicí Radbuzy byla Michaela Vodičková (na snímku). Titul mistrně České republiky a zlatou medaili získala z nejvšestrannější plavecké disciplíny 100 metrů polohový závod (motýlek, znak, prsa a kraul). Po celou dobu závodu to byly velké „nervy“, teprve až dohmat v cíli a sepnutí časomíry spustily velkou radost, když se ukázalo, že v čase 1:14,11 zvítězila závodnice na dráze číslo čtyři, Michaela Vodičková a tím porazila o pouhé dvě setiny vteřiny Adélu Seckou z Teplic. Tím zahájila svoje úspěšné počínání na tomto republikovém utkání, v kterém ji čekalo ještě dalších pět startů.
Po pátém místě z osmistovky volným způsobem a osmé příčce z dvoustovky polohově začala Míša opět cinkat cennými kovy. Ze znakové stovky si z bazénu „vylovila“ umístění na druhé příčce stupňů vítězů za čas 1:12,39, kdy o třicet devět desetin sekundy prohrála vyrovnaný souboj s Marií Hnízdilovou (Žatec). Na dvojnásobné trati stačily Míše síly na bronzovou medaili (2:36,09). Pro vítězství si doplavala jako ve stovce Hnízdilová (2:34,0) a druhá byla domácí Kamila Slabihoudová (2:35,48).
Na úspěchy Vodičkové již další borci Anna Rašková, Matěj Franěk, Petr Švec a Vladyslav Velykyy nenavázali, ale i přesto na svém vrcholu sezóny slavili alespoň osobní rekordy.
Do Pardubic se rozjel bojovat trvale úspěšný bazénový i dálkový plavec Václav Čermák, který v této soutěži na medaile pro tentokrát nedosáhl a zůstal třikrát těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě. V disciplínách 200 metrů motýlek (2:27,15), 400 metrů polohový závod (5:12,47) a stejně dlouhého volného způsobu (4:30,95) nestačil na silné soupeře. A tak posbíral velké zkušenosti do budoucna i z tratí 200 (2:09,46) a 1.500 metrů volný způsob (17:53,05), dvě pátá místa. Na osmé příčce se umístil po zaplavání stovky motýlek (1:07,71). Před sebou má Vašek ještě začínající sezónu dálkového plavání, kde bude mít před sebou obhajoby loňských prvenství.