Lidé v kraji utratí u kadeřníků čím dál víc peněz

Ženy i muži v Plzeňském kraji vydávají za kadeřnické, kosmetické i pedikérské služby rok od roku více peněz a snaží se experimentovat. Do vlasových studií přicházejí stále mladší lidé včetně školáků, kterým dříve střihali vlasy rodiče. Trendy ovlivňují zpěváci, herci a sportovci.

Cílená propagace v Plzni

Ženy i muži v Plzeňském kraji vydávají za kadeřnické, kosmetické i pedikérské služby rok od roku více peněz a snaží se experimentovat. Do vlasových studií přicházejí stále mladší lidé včetně školáků, kterým dříve střihali vlasy rodiče. Trendy ovlivňují zpěváci, herci a sportovci. Pouze lidé nad 60 let se vlasovou módou příliš neřídí a chtějí jen sestřihy a ženy silně ustupující trvalou. Přípravky na úpravu vlasů a pleti si kupují spíše v salonech v Plzni. Lidé z okresů je stále častěji pořizují v drogériích.
Pánské střihání je nejdražší v Plzni, kde za něj muži zaplatí 200 korun i více, v menších městech i třetinu. Ženy přijde v Plzni střihání až na 400 korun, v okresech o více než 100 Kč méně.
"Moderní jsou delší, sestřihané a promelírované vlasy jako Pavel Nedvěd," uvedl Vlaďka Kulhánková z plzeňského kadeřnictví Chic. Muži si je většinou gelují. Kohouty, punková "číra" jsou na ústupu. Mezi ženami jsou v oblibě vlnité vlasy nebo zplihlá rovná hlava ve výrazném tónu.
"Na podzim byla žádaná hnědá s červenou, nyní mahagon s prosvětlením. Přichází jaro, je třeba obličej rozzářit," řekla Hana Klůcová z Vlasového studia v Plzni. Muži příliš neexperimentují a chtějí jen klasické blond proužky, vystříhat na krku, nejčastěji na ježka. U žen je aktuální mikádo. Na krku jsou vlasy krátké, prodlužují se směrem k obličeji. Obrovský zájem je díky Lucii Bílé nebo Tereza Kerndlové o prodlužování a zahušťování vlasů. Obvykle se dává 30 až 50 pramínků, cena jednoho je 50 korun, uvedla Klůcová. Lidé o sebe více dbají, i když stále přicházejí zákazníci, kterým kadeřnice spravují vlastní účes. Stále častěji chtějí relaxovat; nabízíme jim i solárium a kosmetiku, dodala Klůcová.
"Lidé chodí pořád stejně," uvedla majitelka domažlického kadeřnictví U Schneiderů Jaroslava Schneiderová, která byla v roce 1988 na okrese první živnostnicí v oboru. Dnes je ve městě, kde je silná německá klientela, přes 20 provozoven včetně bytových, což snižuje kvalitu i zisk.
Na Domažlicku se lidé hodně střihají i barví doma. Krátké vlasy se dají doma udělat, dlouhé ne. "Přípravky na styling (gely, vosky a pěny) kupují v kadeřnictvích málokdy, nejvíce v drogeriích, které jich je spousta," dodala Schneiderová. Podobně je to u pleťové kosmetiky. Pouze, když má někdo problémy s vlasy, tak se přijde poradit.
Kosmetika, tedy základní ošetření pleti, přijde v Plzni na 300 až 350 korun. "Muži tvoří 20 procent mých zákazníků. Většinou to bývají mladí hoši, co mají problém s pletí," řekla kosmetička Dana Voláková. Starší muži chodí hlavně na relaxační masáže hlavy a očního okolí.
U žen převládá čištění pleti, depilace, barvení obočí a řas. Zákaznice, které odjíždějí na hory, žádají permanentní make-up, tedy tetování linek okolo očí a rtů. Starší ženy chtějí tetování obočí, protože jim s věkem řídne. Hojná je poptávka po liftingových kůrách, které zmírní výskyt vrásek.
Ceny za manikúru se v Plzni pohybují do 200 korun, podobně za pedikúru. Moderní gelové nehty přijdou na dvojnásobek. "Hodně používám speciální prášek vmasírovávaný do nehtů, díky němuž se blýskají," řekla Renáta Gergelová ze Salonku Renka. Barvy laků volí lidé podle oblečení i doplňků, třeba brýlí. Hodně v módě je oranžová, zelená, modrá a nejvíce červená barva. Na nehty maluje ozdobné kytičky a jiné ornamenty. Ženy čím dál častěji žádají gelové nehty i na prsty u nohou.
Poměr mužů a žen je 3:7, muži ale přibývají. Chodí hlavně na pedikúru. U žen i mužů platí, že si při zhruba hodinovém ošetření odpočinou, většina z nich se i vypovídá a svěřují se se svými problémy. Často tvrdí, že jim návštěva salónu pomáhá odbourávat stres, dodala Gergelová.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 20.02.2007 07:12



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka